Kedim Bana Küser Ya Da Davranışları Değişir Mi?

Merhabalar, dişi bir kedi sahibiyim ve kedim sürekli kızgınlık dönemine giriyordu. Kızgınlık dönemi geçiyor ancak aradan 10-15 gün geçtikten sonra tekrardan başlıyor. Öncelikle bu durum normal mi?

Asıl sorum ise şu; kedimi çiftleştirmeyi düşünmüyordum ama bu durum 5 kere tekrar edince artık dayanamadım. Annemin tanıdığı bir arkadaşının kedisi ile çiftleştirme kararı aldım. Kedimi de mecburen çiftleşmesi için onlara göndermek zorunda kaldım. Kedim dün akşam gitti ve sanırım pazartesiye kadar orada kalacak.

Kadın bize sürekli video gönderiyor. Kedim nedense sanki üzgünmüş gibi duruyor. Bu durum onu kötü etkiler mi? Bize küser mi? Eve tekrar geldiği zaman davranışları değişir mi?

3 CEVAP

fettahaltuntas

Ya Allah askina kisirlastirin hayvanlarinizi. Kontrolsüz üremenin önüne geçelim

Monserzk

Bu kızgınlık dönemi geçtikten sonra kesinlikle kısırlaştırmanızı öneririm. Kediniz stres yapmış olabilir yeni bir ortamda bence eğer mümkünse yarın gidip kedinizi alın.

mihriii

Kısırlaştırma diye bir şey var farkında mısınız?E tabi kötü etkiler;yabancı bir ortamda ve tanımadığı kişilerle birlikte mutlu olmasını mı beklemiştiniz?Ne kadar stres olmuştur kim bilir.Size küsebilir, davranışları değişebilir,daha kötüsü hastalık kapmış veya stres kaynaklı hasta olmuş da olabilir Allah korusun.