Kedimin Mutfağa Girmesini İstemiyorum

Minikoo

Merhaba kedimin mutfağa girmesini istemiyorum fakat mutfak kapı sesini duyduğu an miyavlamaya başlıyor. Aç değil kabında maması var mamasını da seviyor fakat mutfağa sürekli girmek sürekli bir şeyler yemek istiyor. Mutfağa girmesini nasıl yasaklayabilirim? Bu konuda eğitimi nasıl verdiniz?

7 CEVAP

Benimkiler de öyle bayılıyorlar mutfağa mutfak sandalyelerin de uyurlar hep ben yasaklamadım sadece mutfak tezgahı ve masanın üzerine çıktıklarında kızıp indirdim defalarca artık çıkmıyorlar ama evde yokken kapatıyorum mutfağın kapısını

pisicikimm

Orayı merak ettikleri için gelmek istediklerini düşünüyorum. Ben de başlarda kedimin mutfağa girmesini istemiyordum ancak bunu bir türlü engelleyemedim. Dediğiniz gibi mutfağa girdiğim an kapının önünde miyavlıyordu hatta orada kimse olmasa bile bazen miyavlıyordu kapı önünde. Eğer masaya vs çıkıyorsa bu konuda eğitebilirsiniz onu,mutfağa girmemesi için nasıl eğitilir bilemiyorum. Ben sadece benimleyken mutfağa girmesine izin veriyorum onun dışında mutfak kapısını hep kapalı tutarım.

Kurta057

Turunç gibi meyvelerin kokusunu sevmezler bide sirke onları kapının önüne döküp silersen gelemez

tyguler

Biz kapıyı kapalı tutyoruz eğitim yolunu bulamadım salatalık koydum limon kokusu sıktım olmadı. Artık mutfağın kapısı kapalı duruyor

Minikoo

Bende sadece benimleyken mutfağa girmesini izin veriyor biz yokken kapalı tutuyorum. Ama çok miyavlıyor yaramaz sanki aç bırakıyorum 😂 hepimizde aynı dert varmış teşekkür ederim cevaplarınız için

Maths8081

Ben her girdiğinde hayır deyip mutfağın kapısına koydum bazen çok inat edip gitmek istediğinde de ona göstermeden mutfağın uzwk bir köşesinde bisiklet kornası çaldım sesten rahatsız olup kendisi çıktı. Şimdi girmiyor kapıya geliyor orda bekliyor

deniznergis

biz serbest bıraktık nereyi kapalı tutarsanız merak edip girip koklamak istiyor.ne kadar yasak olursa okadar ilgisini çekiyor