Kalın Taneli Bentoit Ekonomik Kedi Kumu

AlpMordecai

İnce taneli kum kullanmak kabusa döndü resmen kedim tuvaletini yaptıktan sonra kum bacaklarına, testis kısmına vs. yapışıyor. Hem orayı yalamaması, hem de ortalığa dökmemesi için peşinden elimde mendille koşturmak zorunda kalıyorum. Tuvalete girdiği an kapının önünde nöbete geçiyorum. Dolayısıyla çözüm için bir de kalın taneli kum deneme kararı aldım lakin fiyatlarına bakıyorum 10 lt'lik ince taneli bentoit kumu çok uygun fiyata alabiliyordum, kalın tanelilerde bulamadım hem de şimdiye dek hep ince taneli kullandığımdan bu markalara da yabancıyım bayağı; topaklanmayan, kokuyu hapsetmeyen, berbat bir kum alırsam eziyete dönüşecek yine. Sonuç olarak buraya danışmak istedim. Bana uygun fiyata kalın taneli bentoit kedi kumu tavsiye edebilir misiniz tüm bu şikayetlerim ve endişelerim doğrultusunda? Genellikle 10lt almayı tercih ediyorum, bütçem de 29 tl üstüne çıkmıyor pek, malum öğrenciyim. Bu bütçe veya civarında tavsiyede bulunabilirseniz çok makbule geçer. Ek olarak malt da alacağım zira, iyice şişmesini istemiyorum fiyatın. Şimdiden çok teşekkür ederim.

12 CEVAP

Firuzecik

Normalde pisi pisi ince taneli kullanıyordum yanlışlıkla kalın taneli sipariş ettim. Tek kullandığım oydu ve 1 hafta dayanabildim. Topaklanması ince taneliye göre berbattı. Şuan pumcat kuma geçtim o da ince taneli. Tozutmama ve kokuyu hapsetme, hafif olması konusunda önerebilirim. Ancak onunda topaklanması biraz sıkıntılı. Eve dağılmayan kum çok nadirdir. Bacaklarına yapışması garip geldi genelde tüyleri nemli olunca yapışır kumlar. Kalın taneli olanlarında yapışmayacak olması kesin değil. Onlarda yine patilerine yapışıp eve dağılıyor.

AlpMordecai

@dezgicavus tahminimce dediğiniz gibi tüylerin uzun olmasından kaynaklı, önümüzdeki ay parazit aşısı için gittiğimde veterinere soracağım konuyu o ne çözüm önerirse artık. Bu aylık artık kalın taneliyle idare edeceğim, bahsettiğiniz sorunlardan ötürü tuvaletin önüne paspas serdim. Ne yazık ki oturduğum yer veterinerlik imkanları bakımından çok kısıtlı :( öyle çok fazla veteriner olmaması bir yana, kısıtlı sayıda olanlar da çok pahalı çalışıyorlar. Hem de bu gibi problemlere vs. o kadar dikkat edeni görmedim. Ondan ihtiyaç olmadığı durumlarda gidemiyorum. Ancak parazit aşısı gibi zamanlarda gidip danışıyorum diğer konularda.

ranaugur

Magicsand kalın taneli kum kullanıyorum tek sıkıntı çok fazla tozu var onuda balkonda 3 kere falan kaptan kaba aktararak yapıyorum. Pum cat ile ilgili çok olumlu yorumlar görüyorum bu ara benim için tek sıkıntısı ince taneli olması. Kalın taneli kum arayışındayım bende

dezgicavus

Benim ki 1 metre paspasa rağmen taşıyor :( yatağımda bile buldum kum. Veteriner durumunuzu o kadar iyi anlıyorum ki, burda da ucuz ama 3 tane var ama genel olarak büyük baş tecrübeli hepsi bende sadece aşı için gidiyorum. Ama 1 saat mesafede güvenilir var onunla irtibat halindeyim onda da kedim yolda kötü oluyor mecbur kalınca gidiyorum. Umarım ilgilenirler basit bir işlem aslında ama devamlı da yapılmalı. Bol şanslar

Seymaaacaan

Ancak ince taneli ve kalın taneliyi karıştırarak güzel topaklanma elde edebiliriz. Rokko kumu önerebilirim 20lt 40tl kendi sitelerinde. Kargo ücreti yok üstelik. Kalın taneli seçeneğide var ama ince taneliye göre topaklanma pek iyi değil

Palyaco

Pum cat kullanıyorum çok iyi topraklanmasi hiç toz olmuyor

Sudekilic

Ben bir kere yanlışlıkla lindocat kalın taneli almıştım yeşil bir paketi var.Aslında topaklanması fena değildi çoğu ince taneli kumdan iyiydi bile diyebilirim ama benim iki kedim olduğu için ve inadına kabın dibine yaptıkları için zorlandım biraz ama bir şans verebilirsiniz bence.Herkes pumcatten memnunum diyor ama bir ben memnun değilim galiba.Odayı yeni temizleyip kumlarını koydum ve 2 saat sonra tüm oda kumdu ayrıca topaklanma ve koku tutması pek hoşuma gitmedi açıkçası ama en büyük sorunu çok ince olup dağılması diyebilirim.

Ben micho kalın taneli kullanıyorum memnunun

AlpMordecai

Ben de pumcat alacağım sanırım fiyatı bayağı uygun boyutuna göre hem buradaki yorumlar da iç açıcı bayağı. Topaklanması aşırı iyi olmasa da olur katlanırım o kadar temizlik zahmetine ama sözünü ettiğim vücutuna yapışma olayı çok sıkıntı çıkarıyor kumu yalamasın diye tuvaletten çıktığı gibi silmeye atılıyorum. O da zaten pek sevmiyor kendini öyle temizletmeyi, kaçmaya yelteniyor, boğuşuyoruz resmen falan. Bu problemi çözsün de ilk önceliğim o :D

AlpMordecai

vücuduna*

dezgicavus

O kısımdaki tüyleri uzun mu acaba ? Yapışma bana da tuhaf geldi. Benim kedimde de arada patisine yapışıyor ama o normal. Belki o bölgedeki tüyleri veteriner de kısaltılabilir uzunsa. Kalın taneli kumda da bende eve taşıdığı için kedim araştırdım daha önce ama topraklar çok dağılıyor dendi hep. YouTube da da deneme videolarında öyleydi maalesef.

AlpMordecai

@dezgicavus çok teşekkür ederim. Umarım hallolur dediğiniz gibi. İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim. :)

Yanıt, tavsiye veren diğer arkadaşlara da çok teşekkürler.