Köpeğime Tasma İçin

Merhaba herkese, maltese cinsi köpeğime tasma alacağım yeni dışarı çıkmaya başlayacak flexi marka alacağım fakat small ve medium arasındaki farkı tam anlamadım maltese için sizce hangisini almalıyım?

3 CEVAP

zibityus

flexilerin mekanizması sağlam değildir, kitlenmeyebilir güvenilir değildir ve flexide köpek sizin 3 kol boyunuzun dışına çıkabilir, bu da köpeğin sizin etki alanınızdan çıkması demek. etki alanınızdan çıktığı zaman sorumluluk almaya başlar, sizin kontrolünüzden çıkmış olur, yönetici olur. etki alanınızdan çıktığı zaman yerden tehlikeli, zararlı bi şey bulup yeme ihtimali artmış olur. bu tasmaların ipleri vücudunuza sürterse derinizi yakar veya acıtır, bu yüzden ipinden tutamazsınız yani tek elle tutmanız gerekir, bu da bi ihtimal tasma elinizden çıkarsa tehlikeli sonuçlar doğurabilir ya da yere düşünce çıkan ses ile köpeği korkutabilir vs vs. köpeğin iyiliği için flexi kullanmanızı önermem. kol boyunuzun 2 katını geçmeyecek uzunlukta bir kayış alıp kayışın tutma yerini bileğinizden geçirip diğer elinizle de uzunluğunu ayarlayarak gezinti, yürüyüş yapmanızı öneririm, böylece kayış elinizden çıksa bile bileğinize takılı olacağı için olası tehlikeleri önlersiniz.

erlcnr1903

yeni dışarı çıkmaya başlayacaksa derdi kordon tavsiye ederim liderin sizin olduğunuzu anlaması lazım

ozgehan

Small medium arasındaki fark tutma kısmının büyüklüğüdür. Yani elleriniz çok küçükse small, normalse medium işinizi görür.