Mama Degisimi Sürecinde İshal Oldu

leylaaaaa

iki gundur mama degisimi surcindeyiz ksrıstırıp veriyorum iki mamayi kısır mamaya gectik ama bugun dıskısı boyle cıvık ve asırı kotu kokuyor ne yapmalıyım

5 CEVAP

pisicikimm

Yeni ve eski mama miktarını tam olarak ayarlayamamış olabilir misiniz? İlk 2-3 gün %25 yeni %75 eski,sonraki 4.-5. gün %50 yeni %50 eski , daha sonraki 6.-7. Günlerde de %75 yeni %25 eski, en sonda da yeni mamaya geçiş yapmış olursunuz.

leylaaaaa

daha oncede mama degisimi yaptık onda boyle olmamisti dediginiz gibi ayarlayıp veriyorum acaba mamadan mı kaynaklı olabilir dşye dusundum

pisicikimm

Evet belki de mamadan kaynaklı olabilir. Ya da kedinizin sindirim sistemi bir tık hassastır. Ama zamanla mamaya alışınca geçer.

cerenruya

Kefir vermenizi öneririm. Probiyotik olduğu için hızlıca toparlayacaktır sindirim sistemi. Bağırsak florası hasar görüyor değiştirme sürecinde

leylaaaaa

ev yogurdu var biraz yedirdim o da olur mu