15/12 Kg Kedi Mamasını Nasıl Muhafaza Edip Taze Kalmasını Sağlıyorsunuz?

Ceyda22

15 kg mama aldım kestiğim yerin ağzını iyice bantlayarak hava girmemesini sağlıyorum sizin kullandığınız veya uyguladığınız pratik şeyler var mı?

2 CEVAP

dezgicavus

Cam süt/ayran şişeleri biriktirdim 1 litrelik. Kavanoz hava alıyor ama onlar almıyor, daha iyi o yüzden. Onlara doldurup karanlık serin bir dolaba koydum. Genelde aldıklarım kilitli paketti zaten. Kilitli olmayan peketler için kilitli kalın poşetlere doldurulup o şekilde yine kendi paketinin içinde saklanırsa daha iyi olur diye okudum daha önce ama denemedim.

Renklipati

Eski ağzı kapanan mama paketleriniz varsa biraz onlara, ayrıca saklama kapları oluyor onlara birazda birer kiloluk cam kavoazlara koyarsanız sorun olmayacak tır