Kedim Sürekli Dış Kapının Önünde Miyavlıyor

Elvang35

Kedim son bikaç gündür dış kapının önüne gidip miyavlıyor (kedim kısır) daha önce hiç böyle yapmazdı sebebi ne olabilir bilen varmı

12 CEVAP

ursaminor

Kısırlaştırma işlemi ne zaman yapıldı acaba? Bazı kediler kısırlaştırılmış olsa bile eğer çok fazla kızgınlık dönemi geçirmişse, kızgınlık dönemi davranışlarını benimseyebiliyor veya hatırlayıp tekrar yapabiliyorlar. Ece5'in tavsiyesine ek olarak dikkatini dağıtıp oyun oynatmanızı öneririm.

(Pencerelerin pervazları da mermer oluyor genelde bunu da hatırlatayım)

sekerfare21

Her miyavladiginda onunla oyun oynayip odul mamasi verirseniz miyavlamalarini kalici hale getirirsiniz. Krdinizi miyavlamaya sartliyorsunuz bu sekilde. O miyavlamaya baslamadan onunla oyun oynayip dikkatini dagitin. Miyavlatken de ilgilenmeyin.

Miril

Bizimki de miyavlıyor fakat kısır değil ve biz dışarı çıkarıyoruz o yüzden miyavlıyor bazı kediler kısır da olsa miyavlıyor tanıdığım bir kedi de kısır arada miyavlıyormuş oda ama sahibi Hayır diyince susuyormus

Ece5

Şöyleki üstlerinde enerji oluyo ve onu atması gerekiyo dışarda olsa topraga yatıp ters dönerek bunu saglıcak ama evde öyle yapamıyo bizimkide cok aglıyodu kapı önünde apartmana cıkarınca susup ters dönüp rahatladı
Eger apartmanınız mermerse mermerde dogal taş oldugu icin üstündeki enerjiyi atıyolar cıkartıp rahatlamanızı tavsiye ederim

yasement

Son dönemlerde elinizde mama ile eve geldiğiniz oluyor mu sık sık

Elvang35

3 ay önce kısırlaştı, dün veterineri aradım oda aynısın söyledi eskileri hatırlayıp tekrarlaya bilir ödül mamasıyla falan oyala dedi evet farkettim azıcık oyalayınca gitmiyo bidaha kapıya

Elvang35

yok mamayla hiç eve geldiği olmuyo ama sokak kedileri için her çıktığımda mama götürüyorum onu görüyo bazen

gayelise

Biz de daha yeni kisirlastirdik sayılır iki gün geçince kapıya gidip miyavladi 5 dk sonra gitti her gün yapıyor bunu kapıya geliyor 5 dk durup gidiyor dışarda gezebilecegi düzgün bir yer olsa cikaricam ama uygun ortam yok ara sıra cikarirsam da sürekli ister diye cikaramiyorum bu durum onu kötü etkiler mi acaba her gun gidiyor kapıya ama sonra geri dönüyor hemen ben oyalayinca onu yapmam gereken başka ne var acaba bilginiz var mı

İki kedim var ikisi de kısır.Erkek olan kapının önünde sürekli miyavlıyor ve kapı aralık kaldımı soluğu dışarda alıyor apartman merdivenlerinde bir iki tur atmasına müsade ediyordum, bu aralar bahçeye çıkmasına müsade etmeye başladım.Asla tedirgin olmuyor ve merakla etrafı keşfediyor, çiş hiç püskürtmedi.Hatta çim yedi ve koklaya koklaya etrafı keşfediyor yeter artık deyip içeri almaya teşebbüs ettiğimde ağlıyor.Eve gelmek istemiyor.Acaba ilişkimiz sandığım kadar iyi değil mi? Evi terketmek istiyor olabilir mi? Yerden yüksek 1. Katta oturuyoruz kaçmak istese kaçabilirdi.Hatta bir defasında balkondan gece kaçmış sabah evde bulamadık telaşla dışarıya bakmaya giderken apartmanın içinde bulduk sanırım komşularımızdan biri içeri aldı.Geri döndüğüne inanarak beni sevdiğini düşünüyordum ama gözü sürekli kapıda olması düşündürücü!!

Latahzen27

Bizim kedi kısır deql önce miyavlardı cok şuan hic miyavlamiyor

elifslck

Biraz ilgisini oyun oynamaya çekmelisin enerji atmak istiyor yorman yeterli olacaktır

sekerfare21

Bunu neden soyluyorum. Ben benzer bir hatayi yaptim cunku. Kedimin yavrusunu sahiplendirince miyavlayip evin icinde dolaniyordu. Ben de onun dikkatini dagitmak icin size de verilen tavsiyelere uydum ve artik butun isteklerini bu sekilde miyavlayarak gerceklestirmeye calisiyor.