Felıcıa Ya Aşıgım :D

Oqrenerde06

Herkes Bu mamayı atıp tutuyor . Ne İstiyorsunuz bu felıcıa mamadan :D Dolar olmuş 8 Lira Mamalar artmış insanlar kaliteden ödün vermesin uygun olsun kedim yesin zararı olmasın diye bir arayışa giriyorlar herkes kendince haklı. RAHAT BIRAKIN FELICIAMI :D

29 CEVAP

minky

Felicia kötü bir mama değil.Aynı fiyata daha iyi aynı kalite mamalar var ama sürekli başlık açmanız doğru değil acil konuları göremiyoruz bu sebeple

Sznyll

Reklamın karşılığında hepimize 1 kilo mama yollarsa anlaşabiliriz bence

Ixterene

Kedimin severek yediği tek ama proplan. Kullandıkları mamaları önermelerini anlarım ama her gün soru cevap kısmında en az bir tane "felicia" başlığı görmekten bıktım. Artık öyle bir hale geldi ki insanlar sanki felicia sponsorluğuyla yazıyorlarmış gibi! Mamanın beğenilmesini anlıyorum. Eğer felicia kullanan kedi sahipleri memnunsa, kedileri de severek yiyorsa bir sıkıntı yok. Başkalarına da "benim kedim denedi beğendi" diyerek önermekte de sıkıntı yok. Ama bazıları felicia kullanmayanları öldürecekmiş gibi davranıyor :) Fanatiktik hiçbir anlamda hoş değil arkadaşlar, siz de biliyorsunuz.
Ara ara bu siteye gelip insanlara yardımcı olmaya ve yardım alamaya çalışıyorum. İnsanların değişik konularda aşırılaştıklarını görünce daralıp 3 4 ay girmiyorum siteye. Mama markası konusunda, cins kedi konusunda, kısırlaştırma ve çiftleştirme konusunda sürekli tartışma oluyor. Birisi hamile kedisi ile ilgili bir soru soruyor. Verilen cevaplar hiç yardımcı üstüne insanı sorduğuna pişman ediyor. "Kısırlaştır! Neden hamile bıraktın! Neden şöyle yaptın neden böyle yaptın!" Bunlar hiçbir şekilde soru soran kişiye yardımcı olmuyor üstüne bezdiriyor. Herkes kedisini kısırlaştırmak zorunda değil. Herkesin kedisi de aynı değil. Eğer birinin kedisi bir şekilde hamile kaldıysa veya hamile kalırsa yeterli bakımını ve sorumluluğu sağlayıp yavrularından kâr etmeyecekse bırakın kedi doğrusun. Kendi adıma konuşmak gerekirsem kedim kızgınlığa girdiğinde kendini çok strese soktuğu ve iki hafta arayla sürekli kızgınlığa girdiği için kısırlaştırdım. Ama kedisi 8 yaşında olup kısır olmayan arkadaşım da var ve gayet sorunsuzlar.

Özellikle cins kedi sahiplenilmesi konusunda çok olay çıkartılıyor. Ama bu siteye gelip scottish fold kedisi hakkında soru soranlara karşı gösterilen tavır inanılmaz! Gerçek hayatta karşılaşsalar öldürecekler resmen. İnsanlara kedi/köpek satın almanın doğru bir davranış olmadığını, bazı kedilerin bazı sağlık sorunları olduğunu daha kibar bir dille açıklayabilirsiniz. Ardından da sorulan soruya en doğru şekilde cevap verirsiniz. Ancak karşı tarafı linçleyerek hiçbir yere varamazsınız. O kedi zaten alınmış artık. Eğer bu siteye soru cevaplamak için, birilerine yardımcı olmak için geliyorsanız o kedinin düzgün ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için soruları cevaplayın, insanları sinirlendirmek için değil.

Bir başka konuda kedisinin orası burası sakatlanmış insanların veterinere gitmeyip buraya soru sormaları. Yani eğer bir evcil hayvanınız varsa ve onu veteriner kontrolünde yetiştirmiyorsanız neden sahiplendiniz? En ufak endişenizde veterinerinizle iletişime geçin lütfen. Veterinerinizden memnun değilseniz değiştirin, kedinizin sağlığı sizin rahatınızdan çok daha önemli. Veterinerinizin telefon numarasını alabilirsiniz. Gece geç saatte kedinizin başına bir şey geldiğinde nöbetçi veteriner arayabilirsiniz. Ya lütfen kediniz oradan buradan düştüyse, kusuyorsa, dışkısında kan varsa, halsizse, daha ciddi veya daha önemsiz herhangi bir sorunda önce veterinerinize danışın. Burada başkalarının önerdiği damlaları, ilaçları falan kullanmadan önce veterinerinizle konuşun. Rastgele birinin önerdiği ilacı siz nasıl kullanmıyorsanız kedinize de vermeyin.

Beyzaduman

Fan felicia ve anti-felicia diye gruplar oluştu şu sıralar , Emre Bey noktayı koydu 😄😄

tyguler

Çok haklısınız gerçekten.
Bi bırakın felicia yı gerçekten ya kullanan kullansın kullanmayan kullanmasın ne ikide bi soru açılıyor ki bırakın feliciayı ya öneren önersin ney ki düşmanın ürünü mü de bu kadar abartıldı

AlpMordecai

Gönül isterdi ki ben de ND, Orijen, Acana alabileyim ama mesele bütçe meselesi. Şimdiye değin hep Proplan kullandım ancak Proplan fiyatları öyle yükseldi ki Felicia'da aldım soluğu. Proplan kullanırken kedim çok fazla kıl döküyordu, Felicia ise olumlu etki etti. Sürekli Felicia reklamı yapıldığı konuşuluyor ama sitede ne zaman mama önerisi başlığına baksam Acana, Orijen, Bonacibo, Nd, Brit yazıyor. Şahsen Brit kullanmaktan çok çekindim ben, zira forumda çok sayıda insan, kedisinde kanlı ishal görüldüğünü söylemişti. Burada da sormuştum hatta var mı böyle bir tecrübeniz diye epeyce kişi teyit de etti.

Renklipati

Bir türlü anlayamadık her mama her kediye iyi gelmez...
Ben kesinlikle kullandığım ve sorun yaşamadığım mamayı tavsiye ederim,ha belki size iyi gelmeyebilir.. kalkıp ta kullanmadığım mamayı da kötülemem

Zeynepulku

Felicia bedavdan reklam yaptı kendine. Haberi bile yok ama

tugbaakalem

Bu mamayla en ufak derdim yok ama cidden bu sitede adını duymaktan gına geldi ne feliciaymış cidden 😅

Renklipati

Allah'ım gülsemmi aglasammı bilemedim :)) yakında sitenin adı felicia olmasa şaşarım 😎

Oqrenerde06

@BeyzaDuman kesınlıkle beyza hanım :D

Renklipati

Gülme krizine düştüm resmen :)) rüyama girecek artık mama

Oqrenerde06

@Guldnz :D PAKETI ALIP SARILIP UYUYACAM ARTIK .

Ixterene

Felicia görücem artık rüyalarımda teşekkür ederim YA YETER SİTE FELİCİA NIN REKLAM SİTESİNE DÖNDÜ

tyguler

@Zeynepulku bayağı bi reklam yapti daha 1 yıl reklam yapmasına gerek yok 1 yıllık reklam yaptı bedavadan