Kedim Yolculukta Çok Miyavlıyor

kbrasnmz

uzak bir yere gitmeyi düşünüyoruz 1 haftalığına evde kimse yok ve kedim bana çok bağlıdır tuvalete bile gitsem susmadan miyavlar (daha önce terk edildiğinden korkusu var ) kedimi bırakıp markete bile gidemiyorum açıkçası başkasına bırakırsak miyavlamaktan onları uyutmaz tek çare gittiğimiz yere onuda götürmek ama 3-4 saat yolculukta kedimin sakin duracağını hiç sanmıyorum çözüm önerileriniz varmı acaba ? yolculukta miyavlamaması için falan

9 CEVAP

Monserzk

Kendi aracınızla mı gidiceksiniz

pisicikimm

Tam emin değilim ama sanırım veterinerler kediyi sakinleştirmek için ilaç falan verebiliyorlardı. Ne kadar sağlıklı olur bilemem,isterseniz bi veterinerinizle görüşün.

siriniko29

Biz 1 hafta önceden gimcat relax malt kullandık işe yaradı. Yol boyunca kesinlikle boxdan çıkarmayın bence. İlk başta miyavlamaları normal aşırı şiddetliyse boxı ince bir örtüyle tek tarafı açık olarak kapatın ve sakin bir ses tonuyla onunla konuşun. 8 saat önce mama ve suyu kesin. Yolda 1-2 kez mola verip boxından çıkmayacak şekilde hava aldırın. Biz yolda mola verince relax malt vermiştik. Araba içinde mümkün mertebe yüksek sesle müzik dinlemeyin. Umarım güzel bir yolculuk geçirirsiniz

siriniko29

Gemi ile gidiyormuşsunuz. Ortam daha da kalabalık olacağı için stres miktarı artacaktır. Mutlaka üstünü bir tarafı açık şekilde örtün insanların yaklaşmasına ve onun insanları görmesini engelleyin. Onunla sakince konuşun. Siz streslenirseniz kediniz de streslenecektir malesef

kbrasnmz

hayır toplu taşınma ve gemi ile

Venuskedisi

Kedi nanesi kullansan acaba bilemedimm ne olur 🧐

Ben kendi aracımla seyahat ettiğimizde ne kutusunda ne taşması ile açıkla ilk 1-1.5 saat hiçbir şekilde susmuyor. Sonra sakinleyip varana kadar uyuyor veya oturuyor. Sanırım ilk başlarda onu atacağımi falan düşünüyor korkuyor ama sonra alışıyor ve sessizce yolu izliyor. Malesef defalarca denedim ama ben bir yolunu bulamadım. Veteriner bir sakinlestiriciden bahsetti o denenebilir veya Kedi otunu deneyeceğim.

Bu çok normal birşey.Hiç dışarıya alışık olmadığı

İçin strese giriyor ve miyavlıyor