Kedimin Tüylerinin Arasıdaki Boşluk

Luckyssss

Neden böyle oluyo ki tüy çıkar mı ordan tekrar

11 CEVAP

Arkadaşlar felaket tellalı gibisiniz.Aynı yerde aynı şekilde aynı bölgede benim kedimde de seyreklik var.Ben göstermiştim veterinere bi problem olmadığını söyledi.Muhtemelen sizin kedinizde de aynı durum söz konusu. Mantar bir tüy hastalığı değil yani sadece tüylerin seyrekleşmesi kedinizin mantar olabileceğine işaret değil.Ayrıca öyle belirgin bir seyreklik yok ve derisi de gayet sağlıklı görünüyor.Endişe edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Batikon falan uygumanızı gerektirecek birşey yok, içinizin rahat etmesi için veterinerinize bi gösterin yine de

Luckyssss

:D :D pişti olduk :D işte o seyrekliği kastediyorum bende ne oldugunu hiç anlamadm

Benim1kedimvar

Evet bu benim kedimde de vardı sonra yavaş yavaş düzeldi.oralar sırtı kadar sık olmuyor zaten

yasement

Maskenin başladığı yerde mi seyrek tam görünmüyo

yasement

Aa bende de var bu kuşlu pantolondan :D

Ozzge

Bir pamuk yardımıyla tentürdiyot (baticon ) sür hergün . İyi geleceğini düşünüyorum. Ama veterinere sorsan daha iyi olur çünkü mantar da olabilir.Kedilerin bağışıklığı düştüğünde ya da strese girdiklerinde olurmuş

pongul

mantar olabilir mutlaka vet baksın, baticon uygulama konusuna ben de katılıyorum bir pamukla bölgeye baticon uygulayın.

BMC

Fotoda gördüğüm kadarıyla mantar değil bende 4 5 gündür kedimde mantarla uğraşıyorum veterinerim aşı uygulamasını doğru bulmadığını söyledi ve bize bir hapı 8 bölerek hergün bir parça vermemizi söyledi ayrıca baticon ve oceral sprey verdi eğerki tüyler dökülmeye başlarsa bilinki mantardır malesef benim kedimede başka bir petshoptan alınan bir kediden geçti:(ama sizin kediniz sağlıklı görünüyor panik yapmayın

PERIveLIDYA

Seyreklik gözünün üzerinde mi?

olcayk

Benim de kedimin aynı yerilerinde seyreklik vardı veterinere götürdüm ve veteriner bunun normal olduğunu henüz küçük olduğu için tüylerinin döküleceğini söyledi. Sizin kedinizde de böyledir herhalde minik bir şeye benziyor. Ama içini rahatlatmak için yine de veterinere götür bence :)

Luckyssss

Çok tesekkürler veterinere de gösteriyim en iyisi :)