Kısır Kedim Doymuyor Ve Çok Mızmız

ferhat05

Şımarık, yediği önünde yemediği arkasında. Kısırlaştırmadan önce mama kabı hep doluydu, hafif göbekli. Kısırlaştırıldıktan sonra pro plan kısır kedi mamasına geçtik (öncesinde birkaç marka denedik ama sorumlar yaşadık, en son pro plan'de kaldık ve memnunuz). Günlük vermem gereken 55 gr ama yavru diye fazla veriyordum ve 3-4 saatte hepsini bitiriyodu. Birkaç ay böyle gittik. Herkes "Zayıf, bir şey vermiyo musunuz?" gibi sorulae sormaya başladı. Tabii o birkaç ayın, abartmıyorum, her günü sabahtan akşama kadar mama verene kadar bağırdı, peşimde koştu. Gerçekten beni geren bi durum, sınava da hazırlanıyorum hiç iyi gelmiyor. Ben de artık tabağını doldurmaya başladım. Eski haline döndü, en azından mama için mızmızlanmıyor. Ama bu sefer de 3kglik paketi bir ay dolmadan bitirmeye başladı. Hem benim bütçem, hem de kedinin sağlığı için çok iyi değil. (Bu arada çok hareketli, günün belirli saatleri çıldırıyo; jet gibi uçuyo evde.). Ne yapmalıyım; az versem zarardayım, çok versem zarardayım. Bir bardak yani yaklaşık 100 gr verince sabah bitmiş oluyo. Ne yapayım dostlar ne yapayım?

10 CEVAP

aysuaks6789

pro plan maması alın o iyi gelir

aysuaks6789

birde ölçekli verin mesela sadece 1 gunde tum ogunleri bi su bardagına bolun yani mesela ilk once bi ceyrği sonra bi çeyreği... gibi

Beyzaduman

Kullandığınız mama zaten kilo yapan bir mama ve siz fazla verirseniz kilo alma durumu kaçınılmaz hale geliyor.
Vermeniz gereken mamayı bir kapta saklayın şahsen ben öyle yapıyorum. Gün içinde 4 öğün olmak üzere bölüyorum. Ara öğünlerinde yoğurt vs. ile geçirmeye çalışıyorum. Siz de bu yolu izleyebilirseniz aklınıza uyarsa.

Buketbayraktar

Proplan tahıl oranı yüksek bir mama. Bu mamalar daha çok yediriyor daha çok acıkıyorlar. Başka mama ne denediniz bilmiyorum ama tahıl oranı düşük gerçek et olan mamalardan deneyin. Mamayı tek seferde vermeyin 3 e bölün. Kısırlaştırma sonrası da iştah artıyor kedilerde

_zeynep07

Aynı sorun bizde de var.. Doymuyor ve aşırı yaramaz ve mızmız :D günde dört kere mama kasesini dolduruyorum fakat az az koymaya çalışıyorum abartmamak için,yaş mama vereceksem de paketi üçe bölüyorum hepsini bir anda vermiyorum.

aysuaks6789

pro plan kısırlaştırılmışlar için yani

aysuaks6789

pro plan kısırlaştırılmışlar için yani

Proplan alın iyi gelir ne ya ? purina gerilla pazarlama stratejisine mi döndü

ferhat05

Dediğim gibi baya bir mama denedik. İçlerinden sadece Pro Plan iyi geldi. Yüksek taze ete sahip, tahılsız mamalarda da çeşitli sorunlar yaşadık. Biraz değişik davranıyor gün içerisinde. Kişilik bozukluğu mu var anlamadım; yüzümü yalıyor, topu bana getiriyor, birden çıldırmaya başlıyor ve evin içinde jet hızında koşup zıplıyor falan :D Tabir-i caizse kuduruyor :D

aysuaks6789

arkadaslar yanlız bu kediden kediye değişir bi mama sizin için kotu olabilir fakat bizim için bir mama iyi olabilir