Tuvalet Eğitimi Yardım

Arkadaşlar bende 4 aylık bir kedi var. Tuvaletini kuma yapıyor, kumda tuvalette duruyor. Şimdi benim sorum; Bu kedimi nasıl tuvalete alıştırabilirim yani kuma gerek kalmadan tuvaletini nasıl yaptırabilirim.

10 CEVAP

Cotontzu_Siri

internette bunun için satılan ürünler var, onlardan kullanın

o yöntem alaturka tuvalet için ben normal tuvalete yapsın istiyorum bana yeter :D

yasement

Gazete kagitlari ile bi yontem var bir sure sonra normal tuvalete alisiyormus internette denk gelmistim bi bakin isterseniz

ismini paylaşırmısınız tam ismini nerden bulabilirim?

Cotontzu_Siri

kedi tuvalet eğitim seti

işe yarıyor mu peki? buldum bu arada

Cotontzu_Siri

mantık olarak yarar bence, ama hiç denemedim

Luckyssss

Benim kedim kendiliğinden wc ye yapıyordu :D

dollfacepersian

Ben kediyi tuvalete alıştırmanın doğalarına aykırı olduğunu ve psikolojilerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.
Kum temizlemek sizi zorluyorsa otomatik kum kabı almanız daha iyi olur bence

PERIveLIDYA

Benim bir arkadaşım denemişti işe yaramamıştı. Ona alıştırmak için tuvaletin üzerine bir aparat takıp üzerine kum koyuyorsunuz sonra yavaş yavaş kumu kaldırıyorsunuz diye biliyorum. Ama arkadaşım bunu yapmaya çalışırken kedi çok zorlanmıştı ve aparattaki kumları hep dışarı atmıştı. Sonra vazgeçip otomatik kum aldılar.