Mamayı Bulamadık

ayseeny

Merhabalar kedimiz yaklaşık 1 buçuk ay önce parazit sorunu yaşadı ve farminanın diyet ilaçlı mamasından kullandı, doktorumuzun talimatına göre farmina mama yarım paketten daha az kaldığı zaman normal bir mamayla karışık vermeye başlamamız gerekiyor, karışık yiyecek bir süre sonrada farmina bitince normal mamaya tamamen dönebilecek. sorunumuz şu ki doktorumuz farminanında üreticisi olan n&d mama kullanmamızı önerdi, biz şuan silivrideyiz ve bu çevredeki veterinerlerde mamanın kitten olanından kalmamış orijen ya da acanada hep adult mama kalmış. kedimiz daha önce purinanın yıldız şeklindeki kitten mamasını yiyordu, mecburiyetten yeni açılmamış paketi açıp farmina ila karıştırdım, bağırsaklarında bir problem olur mu acaba purinadan dolayı? sonra istanbula inince n&d mama alınca birden purinayı kesip n&d ye geçmek ne kadar doğru? yardımlarınızı bekliyoruz :)

2 CEVAP

dollfacepersian

Normalde kullandığınızda bir problem yaşamamışsanız Purina mama sorun yapmaz bence. N&D aldığınız zaman 1 hafta boyunca purina ile karıştırarak vermeniz daha iyi olur. Direk geçerseniz sorun olabilir.
Birde Acana ve Orijen hem yetişkin hem yavru kedilerin yiyebileceği mamanlardır.
İsterseniz onları da kullanabilirsiniz

ayseeny

teşekkür ederiz umarım bir sorun olmaz da kullanmaya devam edebiliriz