Reflex Kullanmak

pisicikimm

Reflexin kaliteli bir mama olmadığını biliyorum ancak bulunduğum bölgedeki diğer mamalara oranla daha kaliteli. İnternetten sürekli mama alışverişi yapma imkanım yok. Uzun süre Reflex kullanmam gerekiyor. Ancak Reflexin tuz oranı fazlaymış. Böbrek sorunu oluşabiliyormuş. Kedim bol bol su içen bir kedi ve haftada 2-3 kere tavuk,balık,kırmızı et gibi besinler tüketiyor. Buna rağmen uzun süre Reflex kullanmam kedime zarar verir mi?

4 CEVAP

adorablecats

Özellikle çok fazla tuzlu ürünler kedinizde böbrek rahatsızlığı yapabilir. Genellikle Bonacibo kullanıyorum. Fiyat performans olarak tavsiye edeceğim üründür.

dilanuzn

Bonacibo Reflex'ten daha iyi. Bonacibo da tuzlu ama Reflex kadar değil.

Ben dışardan bir yavru kedi aldım.. bizim burda petshopdan bilinçsiz bir şekilde Reflex mama aldım. Çünkü yavru kittene mama istedim ve adam bu var dedi diye. Çokta iyi kokuyor iyi birşey sandım. Kedim yedi ama tüh dökmeye başladı. Ayrıca ekzama oldu. Araştırdığımda içeriğinde et değilde hayvansal protein varmış bide bir sürü aromayı basmışlar et var içinde süsü versinler diye. Tabikide iyi kokar.. kediler et yer, ve hala anlamış değilim, neden kedilerin sağlıkları ile oynuyorlar mamanın içine un, mısır koyupta?? Barsakları zamanla bozulur bunları yiyince. İçindeki yüksek tuz oranı da böbrekleri bozar. Anlıyacağınız kedinize en kötü yapabileceğiniz şey bu mamayı vermek. Firma kedinizin sağlığı ile oynayarak cebine bir sürü paranızı indiriyor.. onlar yatlarla geziyor siz veterinerlerde sonra. Benden söylemesi

tabii ki de verir. Pek matah bir mama değil. Veterinerler daha kaliteli mamalar satıyordur illaki. Proplan her yerde var benim bildiğim çok kolay bulunuyor. Bu da biraz şişirilmiş bir mama ama reflexten çok daha iyidir. Bulabilirseniz deneyin