2.5 Aylık Scotish Fold Kedim Hiç Bir Şey Yemiyor Ne Verebilirim

Sdakstt

Kedim 5 gündür bizimle petshoptan aldık kuru mama royal canın yiyemiyor yaş mama yemeyide bıraktı ve ishal ne yapabilirim

42 CEVAP

Cotontzu_Siri

önce petshopa hangi veteriner ile anlaşmalı olduklarını sorun. o veteriner hakkında araştırma yapın, içinize sinerse verin. petshop o kedi ölürse paranızı geri vermek zorunda, hatta ruhsatını bile kaybedebilir (şikayet ederseniz). inanın sırf para kaybetmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Sdakstt

Yarın petshoplada tekrar görüşme sağlayacağım o veterineri kendim de arayayım içimi rahatlattınız çok sağolun

ayseeny

Başka bir vet e götürüp test yaptırın

pongul

hills'in prescription yaş mamlarından yazabilir vet. onu mutlaka yer diye düşünüyorum. hills a/d mesela.

ceydatpcu

Mamasini sıcak suyla ıslatıp ılık olunca yedirin elinizle ishal için reflör alın eczaneden 1 tabletn tozunu sulndrip enjektorle icirin 2 gne dzelir bnmkilerde malesef petshoptn oyle geldi :( aylarca vetten cikamadik

Cotontzu_Siri

sözleşme ile almışsınızdır diye düşünüyorum. aldıktan sonra bir hafta geçmeden petshopa geri götürün. (bizim sözleşmemizde vardı bu madde) bütün masrafı onlar karşılar. benim köpeğimde de aynı sıkıntı vardı; petshopla biraz kavga ettik, 1 hafta veterinerde kaldı, vitamin kullandık ve kurtulduk (parayı petshop ödedi).

Cotontzu_Siri

gerçekten ne güzel bir kedi o ya, maşallah. inşallah çabucacık iyileşir. eşinizden petshopun adını öğrenseniz ve sözleşmeyi inceleseniz çok iyi olur aslında. benim köpeğimin veteriner masrafı 600 tl tuttu. hayvanların hediye edilmesine karşıyız ama.

Sdakstt

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim yarın başka bir veterinere götüreceğim sözleşmem mevcut önerilerinizi dikkate alacağım

Cotontzu_Siri

malt tüy yumağı kusması için, hastalığa faydası olmaz. acil iyi bir veteriner şart. benim köpeğim az daha ölecekti, bir hafta serum yedi

PERIveLIDYA

Kuru mamayı ıslatarak vermeyi deneyin. O zaman daha kolay yer.

Sdakstt

Çok geçmiş olsun dün gece götürdüğümüz veteriner stresli olduğunu yeni bir eve size alıştığı için mama yemiyordur yaş mama yediği ve bebek olduğu için ishal olabileceğini söyledi 2 gün sonra salı günü yani yarın getirin stersli suan dedi sadece muayne edip kulaklarını gözlerini temizledi nöbetci vet.ti yarın başka bir vet'e tatmin edici bir cevap almazsam bursada yaşıyorum burdaki kliniğe götüreceğim petshop ile görüşme sağlamış eşim bize getirin biz götürelim demişler ama korkuyorum

PERIveLIDYA

Yaş mamayla karıştırıp vermeyi deneseniz

Cotontzu_Siri

petshopa götürün ama her aşamadan haberiniz olsun, kafalarına göre hareket etmesinler

PERIveLIDYA

Yemeyen kedi de zor :( benimkiler de tam tersi her şeyi yemeye çalışıyorlar.

Cotontzu_Siri

sadece yaş mama ile beslemeyi deneyin