Kediyi Sütten Kesmek

Edacnsvn

Merhaba öncelikle cevaplariniz için simdiden teşekkür ederim yeni kisirlasmis bir kedim ve 2 aylik 2 yavrusu var veteriner sütten kesmemizi söyledi ve 3 kediyi ayirmamizi istedi bebekler dis parazit ilaci olduğu icin anneyi ise emmesinler diye sadece günde 3 kereye izin verdi belli bir sure sonra onu da kesicez dedi fakat kedileri ayri tutamıyorum cok fazla miyavliyolar anne kedi bebekleri bebekler anneyi istiyo fakat veteriner izin vermiyo evden calistigim için hepsine yetisemiyorum cok zorlaniyorum napabilirim

9 CEVAP

mihriii

yerler sonra ya mümkünse 3 aylık olana kadar anne sütü alması öneriliyor genelde bence birkaç veterinere daha sorun

mihriii

niye izin vermiyo ki çok saçma

Edacnsvn

Artık birakmasi gerekiyomus göğüsleri cok şişmiş olduğu icin emzirsin dedi çünkü bebekler 2 aylik asla mama yemiyo

eceyilmaez

Belli ki özel bir durum var tamam anne sütü iyi ama veterineri dinlemek lazım

BademSeker

Bana da sacma geldi. Onlar içgüdüsel olarak ne zaman emzirmeyi birakmasi gerektigini vs bilir. Bisuru hamile kedi baktim baktim hepsi kendi zamaninda birakti 2.5 ay civarinda. Ayrica anne kedi daha emzirmeyi birakmadan ve hamilelik yorgunluğunu atmadan kısırlaştırma operasyonu onu epeyce yormustur keske az daha bekleseydiniz.

Zeynepulku

2 ay daha erken memelerinin şişmesi içinde süt olması olabilir. Anne de yavrularda psikolojik olarak ayrılmaya hazır değil gibi. Bence başka bir hekimin fikrini alin.

Edacnsvn

Anne kedimizin kısırlaştırmasi veterinerimizin tavsiyesiydi nerdeyse 1.5 aydir kizginliktaydi zaten dogada 1.5 ayda kesiliyomus sütten zaten azalmistir ve artik besleyici degildir dedi bebeklerden birisi ek gidaya geçti diğeri geçmedi ek gidaya gecen bebek kilo aldi toparlandi digeri zapzayif kaldi enerjisi düşük kaldi

Zeynepulku

Sokaktaki kedilerin hiç biri 1,5 aylıkken sütten kesilmiyor. 1-1,5 aylıktan sonra anne ek gıda getiriyor. Onalri yiyorlar sonra çöpten yemek bulmak avlanmak gibi şeyleri öğrenince en az 2,5 ayında.o zaman bırakıyor uzaklaştırıyor kendini. Benim gözlemlediğim bu. Anne kedi kızgınliga mi girmişti yavruları emzirirken? O yüzden mi kisirlastirildi. Bence yavruların ayrılması için daha erken. Anne ne zaman bırakacağını bilir. Küçük kalam yavru anne sütü almiyorsa şu an daha da küçük kalır. Diğeri en azından ek gıda yiyor. Belki sadece küçük olanı emzirmesine izin verin. Annede yorulmaz. Bence başka bir vet hekime daha sorun. Vet hekiminize güveniyorzaniz bir şey diyemem. Geçmiş olsun.

Edacnsvn

Teşekkür ederim sadece emen bebek küçük kaldı zaten ona izin veriyoruz emiyo anne kedi emzirirken girdi kızgınlığa ve emerken bebekleirni cok fazla dovuyodu baska bir hekime daha danisayim aslinda veterinere guveniyoruz arayip soruyor bebeklerin annenin durumunu
Ayrica cok detayli bir sekilde sutten nasil kesmemiz gerektiğini anlattı 10 gunluk bir program yazdi kafam karıştı hata mu ediyoruz kesmeye calisirak hatta dedi ki kesemezssek hormonla küçültcez memelerini dedi hormon da verilmesi istemiyorum ama gereklu mi acaba