Balkon

dollfacepersian

Merhaba arkadaşlar,kedim bu aralar balkona takmış durumda.Balkon kapısını deli gibi tırmalamadığını görünce beraber balkona çıktık. Benim gözetimimde 10 dakika falan balkonda durdu.
Balkon da herhangi bir koruma olmadığı için kapı hep kapalı duruyor ve ara sıra göğüs tasması ile çıkartıyordum. Artık tasma ile çıkmak istemiyor.
Balkon için güvenlik önlemi alıp tek başına girip çıkmasını istiyorum.
Takıp çıkarılabilecek bir şey istiyorum kira da oturduğum için. ******* ta şöyle bir ürün gördüm. http://www.*******.com.tr/cat-safety-net-bite-resistant-wire-reinforced-55021
Sizce bu ürün nasıl? Başka önerileriniz varsa paylaşın lütfen

12 CEVAP

dollfacepersian

Patili
Sadece 1 kez beraber çıktık. Aşırı derece çıkmaya çalışınca bir şey oldu sanıp korkup çıkarmıştım.
Bir daha isterse göğüs tasmasız çıkarmayacağım. Çoğu şeyi onun istediği şekilde yaptığım için şımarmış olabilir:(

dollfacepersian

Benimde hoşuma gitti baya. Birde şu şekilde olanı var.Sizce bu nasıl? http://www.*******.com.tr/transparan-kedi-guvenlik-agi

dollfacepersian

Teşekkür ederim cevabınız için. Daha iyi öneriler gelmezse ilk linkini attığım ürünü alacağım

patili

stokta yok saki ikisi de. bu tarz bir ürün veya korunak olmadan aman dışarıya çıkarmayın. o istediği kadar gövdeliğini tasmasını reddetsin. herşeyde o minnoşları dinlesek yandık..:)

dollfacepersian

Patili
Yemesi baya arttı, nerdeyse günlük yemesi gereken miktarı yiyor. Kısırlaştırdıktan sonra hâlâ yünlü bir şey gördüğünde ergenlik davranışları sergiliyordu. Veterinerim edinsel olarak kalmış olabilir demişti. Şuan kısırlaştıralı neredeyse 1 yıl oluyor ve nadiren,ergenlikteki gibi ısrarcı olmuyor.
Ben hormon salgılanmaya bir müddet devam edip sonra salgılanmayı kesiyor diye biliyordum.
Bağırmaları bu yüzdense Tarçın'nı görünce aşırı heyecanlanmasının ve camdan kaldıramamamın sebebi de anlaşılıyor. Tarçının erkek olduğunu bilmiyor tabi garibim. Ben ikinci kedi sahiplenirsem dişi yavru istiyorum. Yavruyla çiftleşmeye çalışır mı sizce?

Cotontzu_Siri

yorumlara bakınca ürün bana fena gözükmedi

Cotontzu_Siri

ilki daha sağlam sanki, bu yırtılabilir gibi geldi bana

patili

eheh :)) aynı dertten muzdaribiz. neyse ki herşey yemek.. öğünlerini bol bol yiyorsa artık psikolojisi de düzelicek demektir. bir de o bagırmalarına bence bir sebeptr şu; erkek kediler kısırlaştırılsalar dahi hormon salgılamaya devam ediyorlar. çünkü testisleri hariç böbrek üstü bezleri de aynı hormonu salgılıyor. ve bu kısırlaştırmada alınamıyor haliyle. o yüzden bazı erkek oğluşlae yine kedilere kur yapmaya devam eder. yalnız kaldıgı için üzülür veya evde dişi olsa çiftleşmeye devam eder ama dişiyi hamile bırakamaz. dogal bi korunma gibi.. o yüzden bu hırmon salgılama ve bunu dışarı atamama sebebiyle erkeklerin böbrekleri hep tehlikededir hastlık yönünden..

patili

yavruyken çalışmaz da yetişkin olunca çalışabilir. ama bi sakıncası yok. ortaya bebek vs çıkmaz :)

patili

her kısır erkek kedi çiftleşicek diye de bişey yok ama..

PERIveLIDYA

Bana da ilki daha sağlam gibi geldi.

dollfacepersian

Patili
Umarım herhangi bir şey yapmaz yavruya. Cevabınız için teşekkür ederim