Kedi Kısırlaştirma

bs4534

Kedim scottish fold kısirlaştirmayi düsünüyorum genetik hastaliklar dolayisiyla 6 aylik şuan kizginlik belirtisi yok sizce kizginliga girmeden kisirlaştirmali miyim ?kilosu 1900

13 CEVAP

Renklipati

Kilo sorunmu bilmiyor fakat benim kedimde dişi ve 6.ayda yaptıracağım veterinerlerim böyle söyledi girmeden kızgınlığa 6.ayinda olacak

Beyzaduman

Veterineriniz kilosu ve testislerin durumunu inceledikten sonra size kısırlaştırmanın olup olmayacağını söyleyecektir.

Beyzaduman

Eğer dişiyse kilo durumuna göre kısırlaştırma gerçekleşir.

dezgicavus

Bana vet. 3 kg altı işlem yapmıyorum demişti, enesteziyi daha rahat atlatması açısından.

dezgicavus

Erkek ama dişi içinde yine 3 üzeri olması lazım dedi, merak edip sorduğumda.

mihriii

anladım benimkini 2,600ken kısırlaştırmıştık en az 2,5 kilo olsun diyen de var kilonun önemi yok sağlıklı olsun diyen de var ://

mihriii

dişiyse 6 aylık çok ideal erkeği bilmşyorum farklı görüşler var

dezgicavus

Benim vet. Kızgınlık belirtisi bekledi mesela, dediğiniz gibi hepsi farklı bir şey diyor. Birde yaşadığım yerde gaz anestezi yok, en yakın olan yer 2 saatti araba ile cesaret edemedim o kadar yola. Belki o yüzden de 3 kg diyor olabilirler.

mihriii

dişi mi erkrk mi

bs4534

Dişi kedim biraz gelisim geriligi var

bs4534

Benim kedim henuz belirti vermedi sizde ne gibi belirtiler oldu

mihriii

öyleyse birkaç veterinere danışmakta fayda var bol bol kaliteli yaş mamalarla falan kilo aldırmayı sağlayın bence kısırlaştırmadan ömce de ek takviyelet kullanırsınıx dilerseniz

mihriii

benimki de dişi biz onu sevince falan sürekli poposunu kaldırıyordu,yerlerde yuvarlanıyordu,çok sevecendi,sabahları kapı önünde miyavlıyordu