Yavru Kedim Yetişkin Maması Yiyor?

PERIveLIDYA

Merhaba, benim birisi 4 aylık birisi de 3,5 yaşında iki kedim var. Doğal olarak da birisi yavru kedi maması diğeri de yetişkin kedi maması yiyor. Bir sabah bir akşam veriyorum mamalarını ama azıcık başlarından ayrılsam yavruyu yetişkin kedi maması yetişkin kedimi de yavru kedi maması yerken buluyorum. Sorum şu elimden geldiğince engellemeye çalışıyorum ama bazen gözümden kaçabiliyor. Yavru kedimin yetişkin maması yetişkin kedimin de yavru kedi maması yemesi bir problem yaratır mı? Onlara zararı olur mu?

5 CEVAP

PERIveLIDYA

Teşekkürler :) yetişkin kedimin kilo almasını hiç istemem zaten 4,5 kilo :(

Reyyanhan

Yavru kedi mamaları nin içerikleri daha zengin ve daha kalorili . O yüzden yetişkin kedinizin kilo almaması na dikkat edin. Yavru da yetişkin maması yediği içinn eksik değerler alıyor. O yüzden yavru kedi mamasi yemesini sağlayın.birinin fazla birinin eksik değerler almasi ileride sıkıntı yaratabilir

pongul

peki tüm yaşam evreleri için olan bir mama alsanız? acana gibi. örneğin acana pacifica verin.

pongul

azıcık daha uygun fiyatlı olan bir all life stage mama: Petcurean Go Sensitive Shine Tahılsız Somonlu Kedi Maması. biraz daha uygun fiyatlı olarak taste of the wild mamaları. yavru da yer yetişkin de.

sezind

Kedinizin kilo almaması için sık sık oynatın, koşturun onu. Yoksa malesef çok çabuk kilo alıyorlar..