Ne Yapmalıyım

ARKADAŞLAR BEN 1 HAFTA SONRA KÖPEK ALICAM VE DAHA ANNE SÜTÜNDEN YENİ KESİLDİ VE BEN BEZLİCEM AMA NASIL YAPMALIYOM HER KAFADAN BAİKA Bİ SES ÇIKTI KORKTUM BİŞİ OLUR DİYE BANA BİRİSİ BAŞINA GELEN ANLATABİLİRMİ ZORDA KALDIM

2 CEVAP

Lütfen adamakıllı, her şeyiyle araştıröadan sahiplenmeyin. Köpek bakımı hele de yavru köpek bakımı çok çok zordur. Annesinden ayrıldığı için ilk haftalar sürekli ağlar ilgi bekler susturamazsınız. Tuvalet eğitimini tamamen oturtmak zordur, halılarınız mı boklanmaz kanepeleriniz çiş mi kokmaz...mideleri hassastır özellikle yavruyken soğuğa hiç gelemezler. Bi de bunun diş çıkartma dönemi var her şeyi çiğnemek ister yolda bulduğu her şeyi ağzına alır hele de kırsalda besliyorsanız ölü fareleri yemesin diye peşinden koşarsınız. Çiğneme kemiği falan diyorlar ama her köpekte işe yaramıyor bazıları kanepeyi daha çiğnenesi buluyor mesela. Psikolojileri de hassastır. Yalnızlığa katiyen katlanamazlar (sürü içgüsüsü, sizi sürüsü olarak görürler.) Havlarlar, komşularınız şikayete gelebişir. Balık beslemiyorsunuz, masrafı da vardır. Bakamayıp başkasına verirseniz de kolay kolay kaldıramazlar terkedilmeyi. Bunları göze alarak sahiplenin lütfen

Bence kesinlikle 1 haftalık köpeği almayın. Yavru köpek bakımı çok zordur. Kaç tane ölen köpek tanıyorum annesi yanında olmadığı için. EN AZ 3 aylık olsun. Çok zorlanırsınız.