Kedimdeki Pireler Hakkında Fikirleriniz

limtrf

Merhaba arkadaşlar,
dün bir kedi sahiplendim aldığım kişi iç-dış parazit yaptırdığını kedinin bir sorunu olmadığını söyledim. Eve geldiğimde kedimin üstünde yürüyen siyah bir şey gördüm, çok vakit geçmeden pire olduğunu anladık. Sahiplendiren kadına bu konu hakkında çok soru sorunca da beni tersledi, tek kelimeyle saygısız bir kadın. Sana geldiği gün bir sokak kedisiyle oynadı ondan bulaşmıştır odur budur dedi geçiştirdi.
Bugün veterinere gittim "bu bir günlük bir şey değil üstünde yumurtalar var" dedi. Bağırsaklarının da kötü olduğunu söyledi. Yeniden iç parazit+ense damlası uyguladı.
Kısa süreli bu iki uygulamalar kediye zarar verir mi?
Ve kedim pirelerden ense damlası yöntemiyle kaç günde kurtulur?

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kadın kedide pire olduğunu biliyordu ve ondan kurtulmak istedi ama siz bunu bilseniz sahiplenmezdiniz bu yüzden yalan söyledi. Bence gerçek bu.

Benim1kedimvar

Kadin saygisiz oldugu gibi canli sevgisinden yoksun . tabi eger tahmin ettigimiz sey icin kediyi sahiplendirdiyse

ayseeny

olayın aslının ne olduğunu sormamış zaten belli kadın başından atmış hayvanı. vet e götürüp tedaviye başlamışsınız zaten keşke bu soruyu gitmişken doktora sorsaydınız?? hangimiz bir doktor kadar iyi bilebiliriz ki

limtrf

sinirimden soruyu sormayı unuttum. böyle bir şey yaşayan biri varsa ve paylaşırsa çok sevinirim

donems

Hicbir problem olmaz merak etmeyin .kedinizi evden disari cikarmayacaksaniz ilerleyen zamanlarda dis parazit yaptirmayin evde olacagi icin sorun olmayacaktir.uc gune bisey kalmaz ama ic paraziti ev kedisine alti ayda bir uygulayin

limtrf

merhaba arkadaşlar benzer sorunu yaşayan biri olursa bilgi vereyim. dördüncü günümüz. pire yumurtaları gözle görülür bir şekilde azaldı neredeyse bitmek üzere. üstünde koca koca pireler geziyordu bugün bir tane minicik pireyi arkadaşım yakaladı. kedimiz daha az kaşınıyor günde bir ya da iki kere onu da normal görüyorum. veteriner ilacın etkisini bir haftaya kadar tamamen göstereceğini söyledi