Kedimi Nasil Muayne Ederim?

Benim1kedimvar

Ne yapmalıyım? Nasil

6 CEVAP

dollfacepersian

Burnun kuru olup olmadığına,pati aralarında veya pati altında bir şey olup olmadığına,derisinde anormallik olup olmadığını , yemek yeme durumunu, duzenli tuvalete çıkıp çıkmadığını,idrarinda,dıskisinda sorun olup olmadığını ,davranışlarında farklılık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Bunlarda sorun yoksa kediniz sağlıklıdır büyük ihtimalle

sezind

Dışkısında sorun olup olmadığını yumuşaklığına bakarak anlayabilirsiniz. Çok sulu, yumuşak veya çok sertse bir sorun var demektir tıpkı insanlardaki gibi. Onu dışkısını yaparken gözetleyin, zorlanıp zorlanmadığına bakın. Tuvaletini yaptıktan sonra dışkısında veya poposunda kan olup olmadığına da bakabilirsiniz.

Benim1kedimvar

Burnu hafif hafif islak patisinde alttaki çıkıntıda kucuk siyah gibi bi nokta var
Vet hekim asi yaparken derisinin sert oldugunu söylemişti
Mamasini sevmiyor siparis verdik yolda . gelene kadar sadece acikinca onu yiyor
Kakasi gunde 1 yada 2
Idrari 3
Diskisinda sorun olup olmadigini nasil anlayabilirim? Sorunlu diski nasil olur ?
Davranislarindaki farklilik ; oyun oynarken sinirli gibi nefesini disari vermesi ( tek nefelik )
Masa ve yere yatmasi

donems

En basitinden tuyleri bozulmaya baslamissa bir sıkıntı var demektir.

Benim1kedimvar

Tüy leri parlak ve belli bir yerde asiri dokulme yok

Benim1kedimvar

Normal yumuşaklıkta sulu değil sert de değil
zorlanmıyor
kan yok