Kedim Mamasından Sıkılmış Olabilir Mi

oscarto

Kedim bu aralar sanki kuru mamasını her zamanki gibi yemiyor. Mama bozuk değil, daha yeni aldık yani kokusu da kaçmış olamaz. Kuru mama dışında ödül maması, yoğurt, yaş mama vb. şeyleri iştahla yiyor. Sizce birkaç aylığına farklı bir mamaya mı geçmeliyim?

3 CEVAP

pisicikimm

Evet sıkılmış olabilir. Mamasının içine tavuk gibi bir şeyler karıştırıp tekrar mamasına karşı sıcak bakmasını sağlayabilirsiniz veya dediğiniz gibi mamasını değiştirebilirsiniz. Benim kedimde de aynı sorunu yaşadık. İlk başlarda tavukla falan verince tekrar sevmişti ama bir süre sonra illa ki sıkılıyorlar.

oscarto

Şu an Proplan Kısırlaştırılmış kullanıyorum

Gogomi

Benim kedim de aynı saat sabah 6 dan beri birşey yemedi istemiyor çünkü 🤦‍♀️Kısır mamaya geçeceğim zaten de biraz kittene devam edecektim , çünkü 6 aylık ve 2.5 kg