Yumak Yumak Tuy

Merhabalar kedi alıştırma sürecindeyim ve benim kızım aşırı ama aşırı derecede tüy dikmeye hatta topar topar birleşip yumak halinde dökme ye başladı stresten kaynaklı olabilir mi

6 CEVAP

dollfacepersian

Stres kaynaklı anlaşılan Vitamin vermeye devam edin. Birde bağışıklık sistemi düşmüş olabilir. Veterinere goturmeniz iyi olur

Benim1kedimvar

Belirli bir yerinden mi çokça dökülüyor yoksa her yerinden mi çokça dökülüyor ?
Derisi görünecek seviyede mi ?
Kediniz kaç aylık ?
Evde başka kediniz var mı ?

Aral1903

Evet muhtemelen

Kedim 9 aylık evet başka kedi Dr var birbirine alıştırma sureclndeyiz yok serisi gorunucek kadar değil ama kedi geldikten sonra başladı gimcat multivitaamin başladım 3 gündür vermeye daha çok sanırım yanaklarında kafasından dokuluyo

Bağışıklık sistemi düştüğünde ne gibi tedavi uyguluyor veteriner yada kan testi yaparak mi anliyo

dollfacepersian

Kan testi hemogram ile anlaşılıyor bildiğim kadarıyla. Bağışıklıklığının düşüklük seviyesine göre bağışıklık yükseltici igne veya ilaç tedavisi uygular büyük ihtimalle