2 Haftada 2,5 Kilo Mama Yemesi

mervevs

kedim 7-8 aylık ve kısır, kısır olduğundan mı bilmiyorum, (kısırlaştırılmadan önce bu kadar çok yemiyordu) 10 kilo mama aldım, 16. gündeyiz ve nerdeyse 2,5 kilo mama bitti. normal mi bu?

14 CEVAP

dilanuzn

Normal değil. Aldığınız mama paketinin arkasında kilosuna göre günde kaç gram yemesi gerektiği yazıyor ona göre verin lütfen. Aksi halde obeziteye dönüşecek...

Buketbayraktar

Çok fazla şüşko olur aylık 2 kilo kadar yemesi lazım ortalama. Mama paketi arkasında ki ölçüye göre verin kabı dolu tutmayın

tyguler

Normal degil. Benim kedim ayda 2 kilo yiyor. Öğünlü ve gramajlı verirseniz daha iyi olacaktır.

dilanuzn

İlk başlarda miyavlayacak duygu sömürüsü yapacak ama onun sağlığı için vermemeniz lazım. İleride obeziteye yol açar ve büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz... Onun iyiliği için dayanmanız lazım o acı acı miyavlamalara :D

Buketbayraktar

Ev tipi normal çay bardağı 65 gram civarı yapıyor. Ortalama bu şekildedir. Akşam yatmadan önce sabah kalkınca ve gün içinde olacak şekilde 3 parça halinde verirseniz daha iyi olur. Bir de çiğneyerek mi yiyor yoksa yutuyor mu direk bu da çok etkiliyor yutarak yiyen kediler doymuyor. O yüzden öğünlü vermek en mantıklısı oluyor

nil7

Bu kadar kısa sürede fazla veriyorsunuz biz 2 kiloyi 1.5 ayda bitiriyoruz ama kısır degil belki onunda etkisi olabilir sizinkinde.

Buketbayraktar

Benim kedim de kısır çokta hareketli. Öğünlü de beslemiyorum ama 1 çay bardağı mamayı dolduruyorum tüm gün ancak onu yiyor o da dediğim gibi ayda 2 kg gibi oluyor. Sizin öğünlü beslemeniz şart

HepsiPati

Verdiğiniz mamanın doyuruculuğu önemli. Hayvan doymuyor olabilir. Tahıllı mamalar da genellikle olabiliyor. Mama seçimi önemli. Ben tüm gün mamayı kapta bulunduruyorum. Azaldığında tekrar koyuyorum.Kedilerim de kilo alımı yok. Fazla tüketme de yok. Tahılsız Bozita kullanıyorum.

mervevs

ölçek almam lazım sanırım, sabah 1 kahve fincanı akşam 1 kahve fincanı veriyodum ama bitiriyo hemen ve mama istiyo diye onun haricinde de veriyorum ühüü ama vermemem lazım artık vermicem

mervevs

kilo almıyor aslında şu an ama demek ki ilerde alcak herhalde, teşekkürler cevaplarınız için ölçek alana kadar sabah 1 fincan akşam 1 fincan vereyim o zaman sadece

mervevs

çiğneyerek yiyor katır kutur ama resmen doyma hissi yok 😹 çünkü mamasını yemiş olsa bile biz bir şey yerken de kafasını sokmaya çalışıyor bıraksak her şeyi yiyecek dfndkdeısmkemdlk

Zeynepulku

6 kglik kedim ayda 2 kg yiyor 2 yaşında. Yani sizinki baya fazla. Ölçülü ve ogunlu verin. İlk başta zorlanır sonra alışır.

Aycaazeus

Normal değil, yediği miktar çok fazla. Ölçülü ve yemesi gereken miktarda vermeye özen gösterin.

dezgicavus

Benim kedim de 9 aylık falan pakete göre 1.700 yemesi lazım ama 2 kg yiyor aylık hareketli olduğu için sorun olmuyor ama dediğiniz miktar çok fazla.