Kedim Hasta Mı?

cerenhaylaz

Merhaba 8 aylık.oglum sabaha kadar koridorda halının üzerinde yatmış sabah baktığımda fotoğraftaki gibi kusmuga benzer bir şey vardı halıda ve beni görünce hiç yerinden kalkmadı normalde peşimde dolandırdı. Aldım yatağa koydum hic tepki vermedi halsizdi biraz. İşe gelmek durumunda kaldım akşam yine öyle olursa veterinere götürecegim ama önden bir fikir almak istedim halıdaki şey kusmuk mu sizce? Evde annem var ve sabahtan beri hiç yataktan kalkmadigini söylüyor

7 CEVAP

cerenhaylaz

Veterinere götürdük kan tesyi falan yapıldı ve sarılık başlangıcı dendi çok erken getirdigim için şanslıymış dua edin lütfen

abyso_os

Sarı kusmuk çoğu zaman üşütmeyle alakalı oluyor. Camı fazla açık tutmayın ve betonda oturmasını engelleyin camdan dışarı bakıyosa önüne atkı serin ki soğuk çarpmasın

emreovec

Tüy kusması gibi algıladım ben. Malt takviyesi yapıyor musunuz ?

cerenhaylaz

yeni başladım malt takviyesine malesef. tüy kusmasında halsizlik olur mu ?

emreovec

Yani, yapabilir. Kusmak kolay bir eylem değil. Stresli ve ağrılı olabilir.

Ekindegss

Bence bu tüy kusması değil öyle olsa daha katı bir kusmuk olurdu bence başka bir hastalığı olabilir.

HillB

Beyimki de bu şekilde ara ara kusmuştu ama halsizlik yoktu yani bir kusmuk birden çok şeyin belirtisi olabiliyor. Kusmuk tek başına bir sorun değil. Tüy sorunu, üşütme, zehirlenme(kusması iyi), mide problemleri vs.)
Veterinerimiz sarılık dediyse doğrudur herhalde, o daha iyi bilecektir.