Kuru Mamayı Yemedi

KediliSelin

Kedim yeni aldığım 15 kg mamayı bir türlü yemedi. Bir şekilde ondan yaşa mama yapsam yer mi? Ucuz bir fiyata almadım çünkü mamayı. Bu zamanda gerçekten pahalı. Kuru mamayı nasıl yaş mamaya çevirebilirim

8 CEVAP

HepsiPati

Hangi mamayı aldınız? Tek kedi için 15 kğ mama almak zaten mantıklı değil. Bayatlar yine yemez. Sokaktakilerle verin.

mihriii

ıslatabilirsiniz ama ıslak mama kapta çok kalmamalı sanırım minik porsiyonlar halinde ıslata ıslata verebilirsiniz suyla veya ilik suyuyla falan

simbakedi

eski mama duruyorsa onunla karistirmayi deneyebilirsiniz ya da sevdigi yas mamadan alip bu yeni kuru mamayla karistirirsaniz belki yer. giderek de miktarini azaltirsiniz. aklima sadece bunlar geliyor maalesef

Buketbayraktar

Et yada tavuk suyuyla ıslatıp verebilirsiniz ama taze hazırlamanız lazım tavuk suyu kapta açıkta çok durmaz bozulur

Elifsu17

Bence de sokaktaki bebişler yesin. Hem muhafaza sırasında kesin nemlenir bozulur hem de numunesini alıp tattırmadan almışsınız yazık olmuş :( ben 1kg bile almadan önce kesin numune edinip beğenirse alıyorum

asliu0

ikinci el uygualamalarindan satabilirsiniz

KediliSelin

Evet maalesef yemedi bir türlü. Şimdi eski mamasindan yine alicam. Bu mamayı da barınağa götüreceğim galiba

_zeynep07

Üstüne sıvı ödül maması sıkmayı deneyebilsiniz onu yalarken mamayı da yiyecektir zaten.
Daha yeni geçtiyseniz de bir kaç gün bekleyin bence başta genelde bazı kediler naz yapıyor çünkü ama dönüp yiyorlar sonra:D