Karın Sarkması

tugbaakalem

Merhaba british shorthair cinsinde bir kızım var ve karnı sarkmış gibi gözüküyor endişelenmeli miyim

5 CEVAP

tyguler

Tombik kedi bu britishler. Benimki de öyle. Oturunca ayaklarının yanından sarkıyor.

Benim de 2 oğlum var onların da öyle:)
Şuan 1,buçuk yaşındalar 5-6 aylık olduklarında sarma başlamıştı.
Koşa koşa veterinere götürmüştüm ve doktorumuz yağ demişti.
Korkulacak bişi yok.
Uzun zamandır kocaman göbüşleriyle ve sarmalarıyla çok sağlıklılar.:)

alabalik32

Endişelenmeyin dombiklikten yağ sarkması. Benim oğlumda aynı :))

MERQ

Evet endişelenmelisiniz! Hiç de öyle "göbüş" diye masum gösterilecek bir şey değil. Doğum yapmış, emzirmiş kedi olsa anlaşılır bir durum ama kediniz genç ise doğal değil. Yağlanmanın sıkıntılarını gençken değil yaşlılıkta çekersiniz. Mamanızı protein oranı yüksek, yağlı karbonhidrat oranı düşük bir mamayla değiştirin. Orijen ya da Acana. Su eksikliği de deride sarkmalara neden olur. Haftada 2, 3 taze yaş mama verin kedinize, suyu da kuru mamasının yanına koyun.

tugbaakalem

İçimi rahatlattiniz çok teşekkür ederim 😇