Hangi Köpek Irkı Daha Çok İnsanlara Yakın.

hlnglhn

hangi köpek ırkı daha çok insanlara yakın.

6 CEVAP

BlindCat

Sahibine bağlı olarak mı yoksa bütün insanlara yakın olarakmi

merveandac

Irklar hakkında konuşmak genelleme yapmaktan başka bir şey olmaz her köpekte aynı sevecenliği ,sahip kıskanmayı görürsünüz köpeği sahiplendiğinizde edinmiş olduğu huylar , bakıldığı ortam , sizin nasıl bakacağınız , sosyalleştireceğiniz , eğiteceğiniz köpeğinizin davranışlarını belirler , bir golden retriever yada bir labradorda genel geçer bilgilerle edinilenlerin dışında davranış bozukluğu olan bir dogo arjantin davranışlarıda görebilirsiniz. Irk seçiminde bakmanız gerekenler internetten edineceğiniz karakter özelliklerinden çok baskın / baskın olmama durumu ( iç güdüsel) , ne kadar egzersiz ihtiyacı olacağı , ne şekil beslenmeyle sağlıklı olacağı , ev içi/dışı bakılmaya uygun olması , eğitime yatkınlığı , tüy bakımı vb. olmalı.

hlnglhn

cevap verirseniz memnun olurum.

Cotontzu_Siri

Retriever grubu insanlara çok yakındır. Küçük olarak ise coton de tulear, havanese ve cavalier

yigit25

Goldenler tabiki hem kolay bulunur hem çocuktan farklı bir köpeğe herkesle anlaşır akıllıdır insancıldır ev içinde az havlıyormuş köpeği yeni alcaksanda daha önce çok beslediysende bu goldeni öneririm ama benim favorim tabiki sibirya kurdu oda çok akıllıdır az bulunan bir cins istiyorsanda internette birsürü kaynak var

georgestaub

Her köpek sahibine yakındır ama goldenler önce sahibine ardından herkese yakınlık gösterir, alman kurdu sahibine yakındır ama bana en uygun köpek rottweiler, çünkü sahibini aşırı kıskanır başka köpeği sevmesini istemez :D ve diğer köpeklerden bir farkı bu dünyada sadece ben ve sahibim var diyor aldığımda rottweiler alacam bendede öyle görüş var bu dünyada köpeğim ve ben.