Kedimin Poposundan Kan Geliyor

Nurhantuna

Kedimin popsundan sanırım kabızlık sebebiyle kan geliyor. Şimdi yoğurt yiyor. Gün seyrine göre veterinere gideceğim. Hastalığı sebebiyle Çok fazla veteriner gördüğü için artık veterinerler de bu durumu kullanmaya başladı. O yüzden burda bilen birilerinden fikir almak istiyorum

7 CEVAP

DAMLAYMANAV

Anal kese enfeksiyonu belirtisi. Tabi kabızlıktanda olabilir. Eğer kabızlık varsa yoğurt daha çok kabız yapar. Zeytinyağı vermenizi tavsiye ederim. Ama anal kese ihtimalini de göz ardı etmeyin derim.

Veterinerim böyle durumlarda acil çözüm olarak reflor önermişti. Günde 1 paket mamasına dökerek verebilirsiniz.

Nurhantuna

Tüyleri uzun olduğu için başta tuvaletini yaptığı yer sanmıştım. Ama ayrı bir yaraymış. Anal kese enfeksiyonu olabilir dediler ama şuanda yaranın kurmasını bekliyorlar. Nasıl farketmedik anlamadım. Hep gıdıklardım da ama poposunda bir yara olduğunu hiç farketmedim. Şimdi iki gün bir gözlem altında tutacağız. Sabah öğle akşam yaranın olduğu yer temiz kalsın diye krem sürüyorum

Beyzaduman

Evet kabız olduğu için kan geliyor olabilir. Probiyotik takviyesi yapmanızı öneririm.

Feyzaaa555

Kakası nasıl tane tane mi yapıyor bizimde 3 4 ay önce o şekilde ydi kabızdı daha sonra gecti bir ay önce tekrar oldu bir iki kez sadece poposunda kaka yaptıktan sonra leke gibi vardı şuan bişey yok kaksınıda kontrol edin kakasında kan olması ciddi

Ama siz yinede bir veteriner hekime baktırın. Belki farklı br rahatsızlığı olabilir

Nasıl oldu kediniz