Kısır Mama

baddem

Anket

Royal Canin
(3 oy)
Virbac
(4 oy)
Unique
(1 oy)
Toplam (8 oy)

Merhaba kedimin son 4 maması farklı markalar oldu. Biri yavru maması, biri reçeteli virbac mama, biri proplan, şimdiki ise brit care. Proplanda iyidi ama doyurucu değildi kedim çok yiyordu. Brit care iyidir diye aldım fakat kedimi gazlı ishal yaptı ve 1 haftayı aştı geçmek bilmedi. Şimdi biraz daha iyi fakat hala gaz var ve dış kısının yarısı sıvı yarısı katı. Daha önce veterinere mama konusunu sormuştum ve internette satılan vs. tüm mamaların kötü olduğunu. Özellikle n&d iyi bilinirken berbat olduğunu, hypo-allergenic diye aldığım mamanın öyle olmadığını, yalnızca veterinerlerde satılan mamalardan almamı söyledi. Bunlar Royal Canin veteriner serisi, Virbac ve Unique sizce bunlar iyi mi gerçekten veterinerden mi almalıyım?Tekrar mama değiştirmem kedimi çok yorar mı? Şimdilik mamayı değiştirmesem ishali zamanla geçer mi?

28 CEVAP

LaLuna12

Ben şuana kadar kötü bir etki görmedim ama bu sıralar çok şikayet var biz de yaşamayalım diye değiştirmek istedim. Sorun yaşarsak başka mamalar da aklımızda bulunsun diye. Bozita'dan sonra Naturea da denemeyi düşünüyorum onun da içeriği iyi gibi.

baddem

Cevap verin lütfennn

baddem

İnternette satılan proplanı kullanmıştık o da başta ishal yapmıştı 1 haftada geçmişti. Ama proplanda kedim aşırı fazla yemeye başlamıştı bu yüzden mamanın doyurucu olmadığını düşündüm.
Şimdiki ishal proplanla geçmemizle başladı

baddem

Pardon şimdiki brit careye geçmemizle başladı

baddem

Acana ve orijeni biliyorum fakat çok pahalılar. N&D alıcaktım aslında brit care yerine ama onu da tavuklu almak istemiyorum diğerlerinin de fiyatları daha yüksek tavukluya göre. Olmadı proplana geri dönücem mecbur ölçülü vermeye dikkat etmem gerekiyor çünkü proplanda kedime kalsa yemesi gerekenin 2 katını yemek istiyordu

asliu0

nd ne konuda kotu bir mama. kendim kullaniyorum da bilgi almak icin soruyorum kotuyse degistirelim

HillB

Biz de Brit Care mama kullanıyoruz 5 aydır, hiçbir sorun yaşamadık. Genelde yaşanan, sorun denen şey: dışkısının kötü koktuğu. Zaten paketi açtığınızda mama da yoğun kokuyor, haliyle dışkıya da yansıyor. Sonuçta ne yersen onu çıkarırsın. Bunun bir sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum. S
Sizde kanlı ishal olmasının nedeni mamayı birdenbire değiştirmeniz olmuştur, geçiş yapmadan. Mamadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. VİYO almayı deneyebilirsiniz.

baddem

Açıkçası tüm mamalar için kötü yorumlar çok var. Veteirner nd için berbat dedi fakat orada vardı kendi de satıyor yani. Diğer iyi markalar da aşırı pahalı oluyor insan ne alacağını şaşıyor. Şimdilik 2-3 gün daha devam edicem brit careye eğer ishal ve gaz devam ederse yeni mamaya geçicem. Bu arada ishal de değişiyor gibi başta tamamen sıvı oluyordu şuan başta sıvımsı sonra katı oluyor geçer diye umuyorum bakalım. Veteriner konusunda da kararsızım cana yakın insanlar gibiler, fiyatları da iyi ama biraz bu kar elde etme konusunda kötüler sanırım. Vaka sayıları bu kadar yüksek olmasa kalabalık olan veterinere giderim fakat mevcut durum çok kötü yani

baddem

Kanlı ishal değil normal ishal

baddem

Bozitayı çok duymadım ama iyi ise deneyebilirim. Aslında aklım Royal Caninde benim kedim de british fakat o mamanın kısır kediler için de uygun olduğunu bilmiyordum. Benim veterinerimin önerdiklerinden biri de Royal Canin Veteriner maması fakat Royal Canin hakkında o kadar çok kötü yorum var ki alasım gelmedi çok. Ayrıca bilmediğim için soruyorum Royal Canin kısır maması ve british shorthair maması arasında ne fark var acaba?

baddem

Araştırırım o zaman. Nd den neden vazgeçtiniz peki pahalılığından dolayı mı kötü bir etki mi yaptı?

baddem

Hmm tamamdır teşekkürler cevaplarınız için 🙏🏼

LaLuna12

Rica ederim