Kedim Çok Isırıyor

moonssalute

5 aylık yavru kedim onunla oynamaya başladığım her an saldırıp ısırmaya başlıyor, ellerime kollarıma bacaklarıma saldırmayı geçiyor omuzlarıma ve yüzüme de saldırıp ısırmaya başlıyor, zaten saldırgan bir kedi ama onunla oynamak istediğimde doğru düzgün oynayamıyorum bile her yerim diş izi oluyor. Sizde böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı? Evet yavruluk döneminde ısırmayı oyun sanıyor ama gerçekten koparmak istermiş gibi ısırıyor, kıyafetimin ucunu veriyorum veya parmağımı veriyorum ama çekiyor ediyor dişlerini inatla kemiğime geçiriyor kendiyle doğru düzgün oynayamıyorum bile

5 CEVAP

Cakeyta

Öncelikle yaptığı hataları yavrudur yapar deyip geçmemeli. Kedinizi küçük yaştan itibaren egitmelisiniz. Öncelikle ısırma ve pati atmanın yanlış olduğunu iyice anlaması gerek. Bunu da her isirdiginda oyun oynamayı kesip ondan uzak bir yere giderek ilgi gostermeyerek ve buny her isirisinda tekrarlayarak bir miktar basarabilirsiniz. Daha sonra ısıtmadan oynamaya başladığında onu ödüllendirmelisiniz ki iyi bir şey yaptığını anlasın. Kediler aptal değildir emin olun anlayacaktır. Eğer ısırma huyundan vazgecmiyorsa ısırdığı zaman burnuna pitpit yapın. Daha sonra ilgi alakayı yine kesin. Ve ısrarla her seferinde yapın bunu. Elinizle oynamasına izin vermeyin onu oyuncak olarak algılayıp her hareketinizde elinize atlamaya başlayabilir. Çeşit çeşit oyuncaklar alarak ilgisini çekin. Eminim ilerleme göreceksiniz :)

mihriii

duyarcı gelmiş yine ç ya ne alaka ne alaka

mihriii

dişleri kaşınıyor olabilir belki ama huyu da öyle olabilir ısırdığı zaman hayır diyin sert bir sesle ve yanından uzaklaşın oyun oynamaya devam etmeyin kesinlikle

moonssalute

Kurta057

Arkadaşım senin sorunun ne? Ne tür bir ahkam kesme şekli bu? Kedimi sokaktan aldığımda 2 aylıktı ve ölmek üzereydi, onu ben kurtardım. Her kedi tabiricaizse ağzında altın kaşıkla doğmuyor, onu huyunu suyunu bilmiyorum diye sokakta ölüme mi terk etseydim? Bir akıllı sen misin? Şu sitede adam akıllı sorular sorup adam akıllı cevaplar da alamıyoruz, sorunca da sen ne bekliyordun şunu yapacağına şunu edecektin diye cevaplar alıyoruz. Size benden bir tavsiye, fikirlerinizi kendinize saklayın ve aynı dediğiniz gibi kedileri siz alın, çok bilmiş

Kurta057

Bak şimdi güzel kardeşim huyunu bildiğin kediyi alıcaksın gidip yavru kedi aldığın zaman huyu ve karakteri belli olmaz ve ısırması gayet normal sen ne bekliyordun bunlar avcı hayvanlar sakin uslu bir kedi istiyor isen gidip 1 yaşında veya o civarlarda kedi bulup ona göre karar vericektin