Çok Acil Kedim Kustu

Monserzk

Kedim az önce 3 kez kustu birinde tüy yumağı çıktı normal midir ne yapmam gerekli şu an midesi çok bulanıyor midesine ne iyi gelir yardımcı olur musunuz çok korktum

7 CEVAP

Monserzk

Kustuktan sonra çimini yedi biraz hava aldırdım camda rahatladı mamasını kaldırdım 1 saat sonra verdim vitaminde verdim şu an iyi çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Elifsu17

Biraz ılık yoğurt yiyebilir, probiyotik iyi gelir. Her gün4- 5 cm malt yedirin bir hafta boyunca, sonradan haftada 4 verebilirsiniz ama mutlaka malt kullanın

kubracetin9

Bol bol su içmesini sağlayın, bir de eğer kusmalar devam ederse yani sıklaşırsa hemen bir veterinere götürün derim:)

fettahaltuntas

Mamasıni önünden kaldırın bir süre. Kedi çiminiz varsa verin maltta olur. Bir çok sebebi olur son noktayı veteriner hekim koyacaktır

DAMLAYMANAV

Kedi çimi kullanıyorsanız, tüy topaklarını kusarak çıkarır. Malt vermeye başlamanızı tevsiye ederim. Yoksa sürekli kusarak çıkarmak zorunda kalacak. Kusma durumunda birkaç saat mama vermemek gerekiyor.

Gamsem

Kedinize malt verin eğer maalt vermiyorsaanız çim zaten kusmasını kolaylaştırıyor malt o yüzden daha iyi eliinizde malt varsa verin yoksa birtane malt alın kullanın daha rahat eder kediciğiniz :)

Monserzk

Normalde malt kullanıyoruz fakat bağışıklığı bu ara düşük olduğu için yaklaşık 2 haftadır ara ara vitamin takviyesi yapıyoruz o yüzden ek olarak malt vermedim ve tüyleri çok dökülmeye başladı