Bakar Mısınız Lütfen

Cakeyta

Merhabalar 9 aydır sokakta beslemesini üstlendiğim bir kedi var ve su anda cok tuhaf hareketler sergiliyor. Iştahı kapandi, mesela su an kucağımda ve ufacık kipirdansam kiziyor bagiriyor. Dokunmaya korkuyorum. Bir dersi var çok belli, kesik kesik uyuyor ve uyanıp miyuv diye ses çıkarıp geri uyuyor. Sürekli sessiz bicimde miyavliyor sabah mama yemedi biraz fazla su ictigini gözlemledim. Dun veterinerdeydik daha, bir sorun çıkmadı ama davranışları beni korkutuyor. Normakde oyun için delirir her şartta oynar fakat uzaktan izlemekle yetiniyor. Sinirlendiği zaman direkt olarak yüzü patileyen bir kedi ve su an sinirli göründüğü için yüzümü korumadan başını bile oksamiyorum. Normalde kucağı da sevmez ama ikidir gelip kucağıma yatıyor ve kaldırmaya çalışınca bağırıyor. Ne yapabilirim lütfen bir şey söyleyin derdi ne gerçekten anlamadim anlayabilen var mı

7 CEVAP

tugcerbs

Aslında kızgınlık belirtileri olabilir ama veteriner daha iyi bilir tabiki.

tugcerbs

Başka kedilerle kavga etmiş ve dövülmüş olabilir bundan dolayı ilgi istiyordur muhtemelen. Tabi başka bir sağlık sorunu yoksa.

Cakeyta

Civardaki bütün kedileri beslediğim için az çok biliyorum, hepsi birbiriyle iç içe yaşıyor hele bu kızı da çok seviyorlar yani onu da sanmıyorum. Gerçekten anlamadim derdini halsiz halsiz gezeliyor şimdi de

tugcerbs

Çok üzüldüm gerçekten umarım en kısa zamanda sorunu anlaşılır. 🥺

Cakeyta

Yaklaşık 2 ay önce kısırlaştırıldı ;( ve balkondan aşağı da inmiyor hic

Cakeyta

Cok tesekkürler 😓

Cakeyta

Galiba sorunu anladim :') ayni markanin farklı aramolarini aliyordum her çuval bittiğinde, gecen ay somonlu aldım bu ay sıra kuzuludaydi ve onu hiç begenmedi bu kız. Sanırım günlerdir bana dram yapiyor mamasini degistirmem için. Öğle öğünü veriyorum bununla kardesine et balık tavuk yumurta yaş mama o gün sıra hangisindeyse, ve onları çok sorunsuz yiyor. Az önce kıyamadım bekleyemedim yaş mama verdim yiyince keyfi yerine geldi. Simdi de hemen gurme mama sipariş ettim. Bu kediler işlerini gerçekten çok iyi biliyor :)