Tırnak Kesimi

tugcerbs

Kedi tırnak kesim için nasıl bir zaman döngüsü izlemeliyim. İlk tırnak kesimi 4 Nisanda oldu.

9 CEVAP

Beyzaduman

Selam, uçları sivrileştikçe ucundan ucunda aldırabilirsiniz hekiminize veya kendiniz de kesebilirsiniz.

Betullsusam

Tarih vererek kesilmez. Uçları sivrileştikçe keseceksiniz. Patisinin kaldırıp tırnağının altına bakın pembe yere getirmeden (kanar ve mikrop kapar) kesin.

Catcik

Uçlarından azıcık kesiyorum. Tahminen iki haftada bir kesiyorum.

bircansafak

Tırnakları çok çabuk uzuyor ben kendim kesiyorum ay da 1 veya 2 kere uzamasına bağlı

nil7

Tırnakları uzadıkça ucundan alabilirsiniz bizimki pek durmuyor derin uykuya daldığında kesiyorum ama hâla tam olarak hepsini kesemiyorum veterinere de gidiyoruz.Makas aldım onunla zor oldu yapamadım bizlerin kullandığı (ama hiç kullanılmamış temiz olması şartıyla) tırnak makasıyla da kesebilirsiniz daha rahat alınıyor.

tyguler

Ben tırnakları sivrileştikçe ucundaki kancasını kesiyorum. Yani kedinizin tırnağına bağlı, hızlı da uzayabilir yavaş da. Öyle tarihle kesmenize gerek yok :)

gulsundusmez

Ben kesmiyorum üzülüyorlar bir kez yaptırdım ve bir daha asla :/ evde 3 kedim var tırmalamaları var sorun olmuyor

Boncukus

Tırnak uçları sivrileştikçe kesiyorum ben herhangi bir tarih belirlemiyorum.

Yasminyalcin

Bende kendim kesiyorum veterinere bir kere kesmesini istedim eldiven giydi hekim çok korktu bizimki beni parçaladı 😄 sonra dedim tövbe ben yaparım bir şekilde çok zorluyor izin vermiyor tabi ama kesmeyince de kötü koltuklar delik deşik valla 😄 ama dikkatli olmak lazım yanlış kesimde kanar