Kedimde Kaşıntı

Irem59

Merhaba kedimde yeni farkettigim bir durumla veterinere gittik kulak içinde yaralar var ve kaşımadan dolayı olduğunu söyleyip kasimayi birakmasi icin yakalık yaktı ve saniotic diye günde 2 defa kulak içine damla verdi cok mutsuzdu dün dayanamayıp yakaligi biraz çıkardım ve bugün aynı kulağının dışı da yara olmus ve tüyleri dökülmüş ne yapabilirim tecrübesi olan var mı bu konuda?

7 CEVAP

Sselin1

Neden kasiniyormus peki kulak uyuzu mu mantar mi alerji mi ne teshis konuldu ?

DAMLAYMANAV

Yakalığa alışıyorlar merak etmeyin. Sağlığı daha önemli. Evet üzücü bir durum yakalıkla onu görmek ama boyutu kedinize uygunsa alışacağından emin olabilirsiniz. Bizde takmıştık 1 hafta kadar, sadece makasla küçültmüştüm biraz, yemeğini falan gayet rahat yiyordu.

Irem59

Kulak uyuzu veya mantar diye bir teşhis koymadı ancak daha önce dış kulağında mantar başlangıcı vardı ve tedavi edilmisti

Irem59

Icini bir cihaz yardimiyla inceledi ve ic kisimlarda yara yok dedi dış tarafa doğru bu dediğim ve yakalik konusunda icim hic rahat değil

Sselin1

Evet siz alerji ihtimalini elemek icin bence mamasini degistirn. Belki alerjidir. Suan hangi mamayi kullaniyorsunuz.

Irem59

Hills ton balikli kullaniyordu suan ise purina friskies

Irem59

Evet bugun yakalikla 2. günü ve çok mutsuz yaraları iyilesince ben çıkarmayı düşünüyorum boyutu uygun ic kulaktaki yaralari iyileşti sayılır bile ama dışında tam değil henüz