Yeni Yavru Kedi

tugbaakalem

Bugün yeni bir can sahiplendim evdeki kedim biraz gerildi farklı odalardalar iç dış parazitini yaptırdık ve kontrolü yapıldı kaç gün ayrı odalarda tutmaliyim?

7 CEVAP

golsahyildirim

Bununla ilgili birçok blog yazısı var, kediden kediye değişir kesinlikle. Okurken bayağı eğlenmiştim, siz de göz atabilirsiniz :) Umarım 1-2 haftaya tamamen alışmış olurlar :)

benirem

kedimlolayla ve suzionline hesaplarını incelemeni tavsiye ederim

inferi0r

Beni de ilgilendiren bir konu :) Gelen kediş çok küçükse birbirlerine alıştıklarında bile hep gözetiminizde olsun.
Gün olarak değil de kademeli yaklaştırırsanız daha doğru olur. Yeni kediyi çantanın içinde evdeki kedinin yanına getirmek vs gibi.

tugbaakalem

çok teşekkür ederim ilk 4 gün çok zorlu bir süreç oldu fakat şuan birbirlerini yalayarak yatıyorlar :)

Betullsusam

Yeni sahiplendiğiniz kedinin kokusunun sindiği bi battaniyeyi, tişörtü veya herhangi bir şeyi büyük kedinizin her zaman yattığı yere koyun yavaş yavaş alışır böylelikle. İlk zamanlar gözetiminiz altında yakınlaşsınlar ne olur ne olmaz. Ve yani bu duruma 'şöyle olacak böyle olacak' demek doğru olmaz çünkü nasılsa bizim huylarımız insandan insana değişiklik gösterebiliyor ise hayvanlarda da durum böyle. Ne olacağını, nasıl alışacaklarını, ne zaman alışacaklarını kimse bilemez o yüzden siz gözlemleyerek kendinize bi yol çizin ama ben sorun olacağını düşünmüyorum.

misapet

Tomarını koydum bohçaya git ağla çık ağla vay benim başıma.

tugbaakalem

@misapet iyi misiniz acaba?