Yaş Mama

lilaaa

Kedim 5.5 aylık yaş mamayı günde ne kadar vermeliyim

6 CEVAP

Beyzassaa9

Kediler yaş mamayı çok severler çokta isterler. Kimi veteriner vermemizi önerdi kimi veteriner de ben kedilerime asla vermem dedi. Hangisi doğru bilemeyiz ama bence uzak durmamız bizden bişey eksiltmez. Onun yerine ben tavuk kıyma haşlayıp veriyorum aynı yaş mama kadar seviyor, ve çokta sağlıklı size de öneririm🤗

dilanuzn

Haftada 1 ya da 2 paket verseniz yeterli. Örneğin ben 100 gramlık bir yaş mamanın yarısını pazartesi, diğer yarısını da dolaba koyup perşembe günü veriyorum. Fazla yaş mama vermek obeziteye yol açar ve kuru mama yemeyi reddeder bir süre sonra.

pablopicasso

Arada değişiklik olsun diye alıyorum. İki yalayıp bırakıyor🤔🤔

Renklipati

Bizim vet.de 2 yada 3 haftada bir dedi bende öyle yapıyorum bir paketi sabah akşam bölerek veriyorum

Merkan

Haftada 2 küçük konserve veriyorum ben 70 75 gr olanlardan .. bir konserveyi günlük 1 tatlı kaşığı vererek 3 güne yayıyorum 1 gün ara verip tekrar bölüyorum az az maksat ağzı tatlansın farklılık olsun :)

ByDestursuz

Haftada 1 gün veriyorum ödül günü gibi oluyor her carsamba yemek tabağını olduğu gibi boşaltıyor ve dolabın önünde dikilmeye başlıyor :) 100gr paketin yarısını sabah diğer yarısını da akşam veriyorum