Kıl Kurdunu Duyan Var Mı?

brokingbad

kedimin dışkısında nöyle 0.5 cmden bile kısa ip şeklinde incecik şeyler görüyorum kıl kurdu olabilir mi bu sadece insanlarda öı oluyor

11 CEVAP

Beyzaduman

Eğer parazit aşılarını düzenli yaptırmıyorsanız evet kurt olabilir ve sizlere geçme riski de var.

mihriii

iç parazit bu normalde böyle bir şey olmuyor dışkılarında

brokingbad

foto internetten örnek buldum insandaki kıl kurdu sanirim

brokingbad

aslında çok düzenli yaptiriyorum hatta 1 7 15 gün gibi şekilde tekrarladık 3 kez neden böyle anlamadım ben mi çok kurcaladım acaba dışkıyı sizin dışkılarda vsr mı? dışkının kendi yapisi mi bilemedim tam böyle görünmüyor da ben yine de gidicem yarin

gmzyrl06

parazit olarak da geçer ve direk veterinere gidilmesi lazım benim kedimdede var şuan tekrar aşı yaptılar iç parazit mi yoksa dış parazit mi??

gmzyrl06

dışkıdaysa geç kalmadan bir veterinere gitmenizi öneririm

brokingbad

iç parazit tedavisi yaptik ama geçmedi mi acaba daha 1-2 hafta oldu 3 kez tekrarladık caniverm ilaç 700 mg kullandik

user031202

Bahçede beslediğim yavru kedilerden birinin kusmuğunda görmüştüm bunlardan ve son zamanlarda bana da geçer diye endişelenmeye başladım

Minminik

dışkıyı bir poşete koyup veterinere gösterin, ona göre tedavi uygulayacaktır. Doz bilgisini veteriner ayarlamalı yumurtlama dönemi gibi evreleri var parazitlerin en doğrusunu veteriner bilir ve tedavi uygular bir an önce veterinere gidin.

aslihan_e

İlk uygulamadan 3 hafta sonra tekrar uygulama yapıldığında kurtulursunuz ama bu kadar sıklıkla yapıldığı halde dışkıda böyle görülmesi normal değil. Genelde ilk uygulamadan sonra birkaç gün içinde ölü halde döktükten sonra dışkıda görülmezler. İlacın değiştirilmesi gerekebilir. Tavuk veriyor musunuz? Tavuk da bazen sindirilmediyse kurt gibi görünebiliyor.

Coconutbey

İç parazit yaptırmalısınız çiğ besleme yapmayın geçmiyorsa da bağırsak filmi falan çekilmeli farklı bir sorun olabilir