Acil Lütfen Bakın

eylu

Merhabalar arkadaşlar kedim doğum yapalı 5 gün oldu bu süre içerisinde günde 1 defa yaş mama veriyorum ve her gün gimcat in Gastro İntestinal Macundan da veriyorum. Ve kedim ishal oldu. Bu arada kedimin iç parazit aşısını da 1 ocakda yapılmıştı. Bu macunu internetten araştırdım ishal yapar yazıyordu ama veterinerimi arayıp anlattığımda iç parazit tır dedi.
Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

11 CEVAP

BademSeker

Parazit damlanizin markasi kac ay koruyor? Bunu araştırın bi. Bazi vet.ler 3 ay diyor ama 1 ay koruyor. Eger 3 aysa parazitte degildir muhtemelen ama gunu gelmis dış parazit yaptirmayin ic yaptirin yoksa yavrulara sutten parazit gecebilir. Bahsettiginiz macunu bir sure vermemeyi deneyin bir de. 5 gunde 1 yaş mama ishal yapmaz

Zeynepulku

Hamile kediye parazit ilacı verilmesi doğru mu? Sonuçta kan da dolasiyor vs. Süte geçer. Bilemiyorum.çok farklı bir ishal rengi
Ben olsam ilk önce diski testi yaptirirdim parazit mi değil mi diye anlamak için. Boş yere ilaç kullanmasıni istemezdim daha yavrularda küçük.

Sselin1

Bence gastro macunu birakin oyle gozlemleyin. Bir sure yas mama da vermeyin.kuru mamasi ayni degilmi degismedi

eylu

Mama değişikliği yapmadık.

Palyaco

Gastro vermeyin bende verdim 2 haftada ancak kendine geldi kedim

Oqrenerde06

Kediniz toprağa mı yapıyor çişini kakasını? Tuhaf geldi kullandığınız malzeme. Soruya gelirsek iç diş parazitten kaynaklı olabilir sadece kuru mama verin.

eylu

Caniverm kullanmıştık. Pazartesi günü veterinere gideceğiz. İç parazitini yapacaklar. Her gün kuru mamayla birlikte yaş mama da veriyordum. Malttan olduğunu düşünüyordum ama hekim malttan olduğunu söyleyince endişelendim. 😔

eylu

Oqrenerde06 kumumuz daha gelmediği için toprak koyduk sorun toprak değil sorun kedimin hasta olması

eylu

Tamam çok teşekkürler 🙏

pablopicasso

Çok geçmiş olsun ama toprak? Kedinizi ve yavrularınızı hasta edebilir. Bilginize

patipatili

Yakınlarda alabileceğiniz market vb yok mu ya da getirden falan sipariş edebiliyorsunuz kedi kumu. Bence toprak çok sıkıntılı hele ishalken falan hijyenik de olmaz. Geçmiş olsun şimdiden