Kediler Ve Zeytin

simbakedi

zeytin kedilere zararli mi? kedim o kadar cok seviyor ki her sabah yanimizda agliyor zeytin icin ben ne kadar vermesem de annem dayanamayinca yikayip veriyor zeytini. aliskanlik haline getirdi artik ben yedirmemeye calisiyorum ama. siz veriyor musunuz zeytin? ben bugune kadar bir sorunla karsilasmadim ama uzun vadede karsilasirim diye korktugum icin sormak istedim simdiden tesekkurler.

2 CEVAP

Benim kedim de bayılıyor ama sorun olduğunu sanmıyorum, zeytinin içinde kedi nanesine çom benzer bir bileşik olduğu için bu kadar deli oluyorlarmış diye biliyorum, ne kadar doğru tartışılır tabii. Bir yararı yok, çok fazla yemediği sürece zararı da yok.
Zarar verse verse içerisindeki tuz verir onu da iyice yıkayıp kararında verdiğiniz sürece sorun olmaz.

yokistead

Zeytinli yaşmamalar var, nutrinin yeşil zeytinli yaşmaması benimkinin favorisi. Çok abartı yemedikçe bir sorun olacağını sanmıyorum.