Nolur Acil Bak Çıldırıcam

Arkadaslar kedim 11 aylik ve kısır bir kız oncelikle tanıyayım. Simdi soruma geçiyorum. Kedim gunun değişik saatlerinde ama esasen geceleri başlıyor çıldırmaya. Kuş gibi gugggg falan gibisinden acayip sesler cikariyir bu sesleri cikarirkende deli gibi koşuyor. Kimsenin ona bisey yaptigi yok haraket bile eden yok evde ama o gggugghug diye bagirip koşturuyor. Sonra aniden duruyor gözüme bakiyor bazen üstüme siçrayip ayni hizla tekrar koşuyor. Susmuyor ne yapsamda susmuyor delirmek üzereyim. Kapilarin arkasindaki köşeye bakip o seslerden çıkarıyor o koşelerdeki duvara ziplamaya çalışıyor falan. Kedisi boyle yapan varmi bi akil verin nolur sinirim bozuldu oynamayada calisiyorum sakinlessin kafasi dagilsin diye ama oyundan sonra yine yapıyor. Yemesi içmesi kakasi vs herseyi maşallah yerinde hatta o kosturmacada arada bi duraksayip yemek yiyip bidaha koşuyor 🤣🤣 benzin dolduruyor sanki essek sipasi ya

12 CEVAP

Zeynepulku

Kediniz enerjisini atamıyor. Gün içinde bol bol oyun oynayın. Gündüzleri uydurmayin geceleri uyusun.

tehlikedi

enerjisini atmaya çalışıyor endişelenmeyin yapmanız gereken geceleri değilde gündüzleri oyun oynatın gece yorulup yatcaktır iyi günler :)

siriniko29

Benim kedimde o garip hindi sesini çıkarıp koşuyor. gün içerisinde evde yalnız kaldığında enerjisini atamıyor o yüzden oyun oynamak istediği zaman yapıyor. Ben de gece yatmadan önce bir güzel koşturuyorum onla kovalamaca oynuyoruz sonra birlikte uyuyoruz. Yatmadan önce koşturmalı oyun oynayın bence

aysuaks125

nerjisini atıyodur ya dıkıntı yoktur çunku bizimkide oylee

deniznergis

bizimkide tuvaletini yaptıktan sonra öyle bir koşturuyor sanki kakası peşine düşmüş gibi parkelerde patinaj çekiyor .

Onurcl

Yazdıklarınızın hepsini anlayabiliyorum aynı benim kedim. Gırtlağından bir ses çıkarır gibi oluyor ve sonr aaniden koşturmaya başlıyor. Sebebinin gün içinde hareketsiz kalıp bir anda enerji patlaması olduğunu düşünüyorum

MERQ

Kedinizin doğurganlık hormonları kıpır kıpırken kısırlaştırmanızın yan etkileri, sanılanın aksine enerji patlaması falan değil. Başarısız kısırlaştırma ameliyatlarının da etkisi oluyor. Uzun yıllar çekeceksiniz o sesi. Kötü bir şey değil oradan oraya koşup oynuyorlar işte. Yanına bir de kısır erkek kedi verip şenliği izleyebilirsiniz. Dişilerden birini hamileyken kısırlaştırdım, onda bu tarz ses ve hareketler yok ama diğeri kızgınlık döneminde kısırlaştı 7 senedir de arada sırada o tarz sesler çıkartıp kıçını diker, patileriyle üstünüzde debelenir vs zaten minyon tipli hiç büyümüyor hep 1 yaşında... siz kedilerinizi kısırlaştırsanız da vücutları hormon salgılamaya devam eder.

Endişelenecek birşey yok oyun oynamaya calısıyor benimkisi de genelde tuvaletini yaptıktan sonra koşturuyor oynuyoruz yarım saat düzeliyor 😂

aysuaks125

ya o kadar yazım hatası yapmışım ki ben anlasılmamıstır diye yeniden yazıyım
enerjisini atıyordur sıkıntı yok çunku bizimkide oyle

gece uyku saatinden 1 saat önce bol bol oyun oynatın. top oynatın onu yakalasın kovalasın peşinde koştursun vs yorulunca hemen mamasını suyunu koyun o mama ağırlık da yapınca mışıl mışıl uyuyacak :D

Aycaazeus

Genelde geceleri uyumayıp deliriyor kediler. O nedenle gündüz çok fazla oynatıp, yorun ki uyusun. Endişelenmenize gerek yok, bu gayet normal.

@aysuaks125 anlamıştım 🤗 evet hepiniz oyle demissiniz 1 arkadas haric. Bende enerji diye düşünüyorum artik. Ev kedisi çünkü disari gezmeside yok haliyle tabi birikiyor