Kedim Kusuyor

Elifsirinn

Arkadaşlar merhaba kedimi daha dün sahiplendim 2-2,5 aylık kuru mama aldık sevmedi yemedi şuan idareten yaş mama yediriyorum yiyiyor yaş mamasını ama daha sonra kusuyor ilk öğlen saatlerinde kusmuştu mamasını katı bir şekilde bütün bir şekilde şuan bir daha kustu biraz sıvıydı ama yine parçalar vardı ve bunu yazarken bir daha kustu bu sefer komple sıvı çok korkuyorum telaşlandım ne yapmam gerek

2 CEVAP

Edato

Bizde de aynı problem oldu . Öncelikle kuru mamayı sevmediğinden değil de çok sert geldiğinden yemiyordur biraz suyla ıslatıp mama suyu emince verirseniz onu da yer. Ceku da aynı sizin kediniz gibi yediğini kusuyordu korkuyla veterinere götürdük bize royal canin'in sindirime yardımcı bi yaş mamasını verdi önce onu tek yedi yine kustu . Bi süre tek yedirdik kusması azaldı. Sonra kuru mamasını ıslatıp yaş mamayla karışık verdik. direk yediklerini çıkarıyordu bazen içtiği suyu bile ama bir iki güne de geçti. Yavru kedilerde bu kusma biraz olabiliyor. Mamasını bir de ıslatıp verin iştahında sıkıntı yoksa halsizliği yoksa çok endişelenmeyin ama yine de şansa bırakmaya gelmez bir veterinere görünsün iç dış parazit tedavisini de geciktirmeyin .

Edato

Ama yediğini değil de daha farklı safra gibi sıvılar kusuyorsa o tehlikeli olabilir en doğrusunu veterineriniz bilir