Tüyler

meysakcr

5 aylık iki kedim var hala bebek tüylerini döküyorlar ama heryer kıl oldu benim için çok sorun olmuyor ama annem dayanamıyor böyle giderse bu kediler gider falan diyo sürekli tarıyoruz ama nafile komşularımızın bazıları hap veriyorlarmış kedilerine kesilşyormuş yada azalıyormuş veterinerede kaç kere sorduk tüylere ne yapabiliriz diye adam tarakla tarayın yada 1 ay sonra gelin keselim kazıyalın tüylerini diyor başka birşey demiyor zaten kedilerim uzun tüylü değiller çok kesebileceklerini sanmıyorum kazıttırmak da iyi birşey değil siz ne yapıyorsunuz bu tüylerle cidden bi çözüm bulmam lazım :(

5 CEVAP

sezind

Eğer tavuğa alerjileri varsa verdiğiniz tavuklu mama tüylerini döküyor olabilir. Bunun yanında tüy dökülmelerine karşı "sarımsaklı tablet" kullanıldığını duymuştum fakat ben hiç kullanmadım. Onu veterinerinize sorabilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Balıklı mama kullanmanızı öneririm. Orijen six fish en iyisi, acana pacifica biraz daha uygun fiyatlı ama ucuz olsun diyorsanız golosi veya bozita kullanabilirsiniz.

Cotontzu_Siri

En önemli etkenlerden biri beslenme. Kaliteli bir mama kullanın. Ek besinler de verin.

meysakcr

Royal canin kitten kullanıyorum

Cotontzu_Siri

tavuklu mama alerji yapabilir, doğru