En Uygun Irk

TR_DAGA00

Anket

Dogo argentino
(1 oy)
Pug
(4 oy)
Frenc buldog
(6 oy)
Stafford terrier
(2 oy)
Toplam (13 oy)

Merhaba , evde 2 kedim yakın zamanda köpek almak istiyorum. Barınakta 1.5 yaşında dogo argentino var , şu an onu sahiplenmek istiyorum , ama kedilerle anlaşamaz diye korkuyorum . Ya dogo sahiplenicem yada satın alicam. Sizce hangi hangi ırkı tercih etmeliyim (biraz korumacı olsun istiyorum :)

4 CEVAP

pasakli_

#satınalmasahiplen

benm bir kedim var, sokaktan sahiplendim.
bir büyük ırk barınaktan sahiplendiğim kırma köpeğim var gayet iyi anlaşıyorlar. önemli olan cins değil, sahiplerinin tutumu.

pasakli_

profilimde fotoğrafları var girip baka bilirsiniz üç haftadır beraberler

Maya-French

Merhaba,
Sahipleneceğiniz yavruya günde ne kadar vakit ayırabilirsiniz. Bu çok önemli bence,
kedi gibi mamasını suyunu vereyim 3-4 gün olmasam da sorun olmaz gibi bir durum söz konusu değil.
Günde 2 - 3 kez dışarı çıkarman gerek, ilgi alaka vermen gerek.
Hiç büyümeyecek bir çocuk sahipleneceksiniz.
Argentino Dogo konusunda ise apartmanda mı bakacaksınız yksa bahçeli eviniz mi var?
Bahçeli ev ise gayet iyi enerjisini kolay atacak ve oda sizde mutlu olursunuz.
Enerji düzeyi yüksek evlat olması nedeniyle gerekli vakti ayıramazsanız, apartmanda evde mutsuzluk durumu söz konusu olabilir.
O yüzden etraflıca düşünüp karar veriniz.

Şartlarınıza uygunsa türü, cinsi ne olursa olsun, o sizin evladınız çocuğunuz olacaktır.

Umarım sahiplendiğiniz ve sahipleneceğiniz canlarla mutlu yaşarsınız. :)

emreovec

Pug