Ailemi Kedi Almaya Nasıl İkna Edebilirim?

azrareyyan

Alerjimiz yok ama ailem izin vermiyor.Nasıl ikna edebilirim ve Hangi kısa tüylü kediler uygun

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Neden istemiyorlar? Tüy, sorumluluk, okul, maddiyat... Yoksa sevmiyorlar mı. Tekir, tuxedo, cins olsun diyorsanız british shorthair, hiç tüy dökmesin diyorsanız sfenks kedisi.

Zeseka

Onları
bu sorumluluğu üstlenebileceğine iknâ etmelisin ben böyle yapmıştım işe yaramış dışı

azrareyyan

tüylerden dolayı bir de sorumluluk
11 yaşımdayım
evde 4 japon balığımız var vermek istiyorum

azrareyyan

yardımlar için teşekkürler

Ben de aynı konuda ikna etmeye çalışıyorum :(

Benim1kedimvar

Kedi bakmak gerçekten zor Ben 18 yaşındayım Açıkçası ben zorlanıyorum Bence biraz büyüyünce düşünmelisin maddi imkanlarıniz uygunsa biraz daha kolay olabilir ama kedinin sorumluluğunu almak Bence seni biraz daha olgun ulaştıracaktır eğer herkes kedinin yaşam tarzına uyayabilecekse Bence sahiplenmenmelisiniz ama Diğer türlü zor olur Ben nasıl ikna ettiğimi anlatayım benim bir haftalık sahiplendiğim iki buçuk aylık yavru kedim Melek oldu ve ben de tekrardan sahiplenmek istedim çünkü şimdiki sahiplendiğim kedinin öncekinin üzüntüsünü Biraz daha azaltacağını düşündüm aileme bu şekilde anlattım babam için fark etmezdi Annem de tabii ki annelerin kedi deyince aklına gelen ilk şey olan tüy sorunu için hayır dedi Ben de tüm maddeleri tek tek yazdım birincisi ablam kediden biraz korkuyordu ikincisi tüy sorunu üçüncüsü onun maması kumunun nereye konulacağı aşılarını kimin yaptıracağı idi tüm maddeleri tek tek açıkladık ve sonuca kavuşturduk sonra baktık ki hiçbir sorun kalmamış sonrasında Ben sahiplenmek için ilanlara baktım ama arkadaşımın kedisini sahiplendim
Şunu da not olarak düşmek istiyorum kediyi kendi yaşam tarzınıza uydurmaya çalışmayın zaten böyle bir şey çok çok zor siz onun Yaşam tarzını uymak zorundasınız Evet bu biraz ilginç