British Short Hair Kedimiz Hiç Hamile Olduğunu Anlamadık

Mrtkaytan

Ablamın british short hair kedisini çiftleştirmiştik, erkek kedi sahibi ciftlesme gerçekleşmedi dedi ama suan kedi hamile ve sadece bir tane doğurdu. İlk doğumda bir tane doğurması normal mi? Hiçbir bilgim yok kendi kedimi kısırlastırmıstım.

6 CEVAP

oscarto

Veterinere gittiğinizde, vet. röntgen veya ultrasonla baktığında içeride kaç yavru olduğunu söylemişti? Kedi doğuma ne zaman başladı? Eğer birden fazla söylediyse ve kedi hala diğerlerini doğuramadıysa ve doğum başlayalı çok olduysa bence bir veterinere götürün.

oscarto

@elifsu17, kendi kedisini kısırlaştırmış, ablasının kedisini çiftleştirmiş ve ablasının kedisi doğum yapmış.

alabalik32

İlk doğumda genelde 4 veya 5 doğuruyorlarmış.

Elifsu17

Nasıl ya? Kısırlaştırdın ve çiftleştirdin mi? Sonra da doğum mu yaptı??!

Mrtkaytan

Hayır kendi kedim kısır olduğu icin bilmiyorum bu durumları demek istedim. Ablamın kedisi veteriner kontrolüne 2 ay önce gitmişti o zaman belli olmadı normal asıları yapıldı. Suan veteriner hekimler ile doğum işlemi yapılıyor ama 1 tane doğurmuş. Tekrar röntgen vs yapılıyormuş. Ben de merak ettim ilk doğumlarda sadece tek kedi mi doguruyolar diye. Verdiğinizi cevaplar icin teşekkür ederim

Mrtkaytan

Tek bir tane doğurdu veteriner eşliğinde ona da bakmıyormuş malesef... 1-2 güne alışır bakar diyor veteriner hekimler :(