Kedi Almak İstiyorum Ama Alınmıyor Yardımcı Olur Musunuz Bi Nevi Aileyi İkna Etmekle Uğraşıyorum

MelekNil

10 yaşındayım bu babamdan 2. kedi isteyişim 8 yaşındayken yani kardeşim 2 yaşındayken istemiştim ama izin verilmedi bunu anlayışla karşıladım kardeşimin hasta olmasını bende istemem kardeşim 4 yaşında artık oda kedi istiyor biraz araştırma yaptım 22 hafta boyunca her hafta 5 tl alsam hesaplarıma göre kedinin tüm ihtiyaçları 107.00 tl bende 110.00 tl toplarım ( inş borç almazlarsa ) kediyi burdan alırsam ücretsiz kedi sahiplenicem herşeyi ayarladım ama babamın geçerli bir nedeni yok ve hayır diyor. doğum günümde cansız bir şey almamalarını tembihledim bunun bitkiler içinde geçerli olduğunuda belirttim. Yani oyuncak elbise teknolojik ve meyve , sebze , çiçek alamazlar bunun dışında sadece kedi köpek balık kuş ve sürüngen hayvanlar kalıyor. babamın balığı var benimde kuşum var . odalar değişecek . o zaman kediyi salona koyabilirim . sorumluluklarımı yerine getiriyorum ama alınmıyor kısaca NASIL İKNA EDERİM

9 CEVAP

polo

böyle zeki ve mantıklı olmaya devam edersen şimdi olmasa bile daha sonra mutlaka olur çünkü kedi bakımı zor ve özen istiyor bir yetişkin destegi şart

Cotontzu_Siri

Sebebini sorun, cevap bulamazsa çaresizce izin verecektir.

merveandac

Evet yazdıklarına bakılırsa bilinçli görünüyorsun ama ailen eminim ki sen ve kardeşin için en doğrusunu biliyordur , yaşının daha ufak olmasından dolayıda olabilir ekonomik külfeti olacağını düşündüklerindende olabilir veya annen/ baban bakımının emek isteyeceğini biliyordur ve şuan o zahmete girmek istemiyordur. Aşıları olacak , maması , suyu düzenli yenilenecek , tuvalet eğitimi vereceksiniz eğer yoksa öğrenene kadar ufak tefek kazalar olacak. Aileni tüm bunlarla ilgileneceğine ikna etmen biraz zor çünkü henüz ekonomik bağımsızlığın yok , okulun var , sınavların olacak , ders çalışmanı isteyecekler , ailene şimdilik zaman tanı çünkü bütün bunlar için inan bana yetişkin desteğine ihtiyacın olacak eminim biraz daha büyüdüğünüzde harika hayvan dostlarınız olacaktır sen sadece sabırlı ol :)

rabiaari

Aslında bir alsalar sonra onlarda alisirlar ve sevmeye doyamazlar. Yavru bir kedi sahiplenebilirsin. Bakımı zor kumunun temizlenmesi mamasinin ve suyunun hergn yenilenmesi. Asilari. Vitamib desteği şart. Hastalaninxa veterinere göturmen gerekicek. Tabi ailene başta soyleme bu zorlukları. Kumu suyu mamasi ile sen ilgilenirsen veteriner isleri cok sık olmaz ailenide yormaz bence. Internetten ailemi nasil ikna ederim videolarina bir bak derim

MelekNil

aslında ben tek değilim anneannem dedem teyzelerim falan onlara sordum bakabilirsin dediler ama benim sorunum annem ve babam kardeşim bir keresinde öyle çok istedi ki ikimiz birlikte plan yaptık anlamıyor beni ama hangi mamayı hangi yatağı hepsini o seçti kediyi bile seçtik babama gösterdim tanıttım arkadaşım kedi alıyor dedim ve cidden alıyordu babam sağolsun sadece biliyorsun dedi yani anlamıyorum onları evde yerinde durmayan bir canlı olamaz . sadece bu kelime geçiyor valla . sizden bir ricam olacak normalde anne babalar bir nedenden dolayı hayvan istemezler bunun nedenlerinden bir kaçını yazar mısınız ama kedi için örnek kediler çok tüy döker falan ben bunları toplayıp bir slayt hazırlıyacağım ve cevaplarınıda yazacağım bakalım ona ne diyecekler . ben bu arada bu yılın 21 ağustosunda 10 yaşına gireceğim kısaca doğum günüme denk getirmeye çalışıyorum

azrareyyan

meleknil ciğim ailenin sorularına kapak olacak şeyler söyle.onlara bunu yavaşça alıştıra alıştıra söyle

azrareyyan

mesela evde kedi varmış gibi davran
ama çok abartma

MelekNil

tamam :D

MelekNil

benim babamın evlenmeden önce bir kedisi varmış ama nedense bir daha kedi istemiyor