Sanabelle Sensitive Lamb İle Acana Wild Prairie İkilisi

MERQ

Yeni aldığım Acana'yı açıp karıştırdığımda fark ettim. Bu iki mama da şekil, boyut, renk olarak birebir aynı hatta kokuları bile aynı! Daha önce bu durumu fark etmemiştim. Karıştırdığınızda hangisi hangisi anlamanızın imkanı yok! Mama rengi aslında bize çok şey anlatır. Taze et içermeyen, fazla tahıl içeren bir mama eğer ki renklendirici kullanılmıyorsa rengi saman sarısı gibi olur, taze etli mamaysa koyu kahve renginde olur. Açık renkli ND giydirmesi de yapmadan geçemeyeceğim! Sanabelle alınabilecek kuru mamalarda ilk 3'tedir! Bu markanın kıymeti ülkemizde bilinmiyor. Geçenlerde kedi beslenmesiyle ilgili uzunca bir yazı yazmıştım. Markalar arası geçişler yapmayı düşünenlere bir tavsiye olsun bu durum. Kalite benzerliği kedinizin alışma sürecinde etkili olur.

30 CEVAP

Palyaco

Prima cat de kullanmıştım çok iyiydi kedim çok sevmişti siyah paketli somonlu olan çok güzel yiyiyordu et oranı çok iyi deniz topalak ve catnip var içinde yanlız tuvaletinde çok kötü koku yapmıştı yoksa kedimde bende çok memnuduk

Palyaco

Ve veterinerim kesinlikle Prima cat kullanmam gerektiğini üstüne basa basa söylemişti ama tuvalet kokusu beni her akşam temizlerken biktirdi

Palyaco

Exclision yüz TL indirimli aldım ondan obivani çok beğendim seleclion serisini haklısınız ama inanın benim kedimde hep uyku yapmıştır proteni yüksek mamalar ve kilo yapmıştır ben şuan obivan seleclion dan çok memnunum benim amacım 2 mamayı karışık vermek

Palyaco

Benim veteriner arkadaşım yüzde elli et yüzde 18 pirinç yada tatlı patates mısır yüzde 10 ciğer yüzde 10 olan mamaları tercih etmemi söyledi l.karnitin 300mg ideal yağ yakımı olması icin

@MERQ evet net olarak vermiyor ancak yaklaşık değer olarak bu çok iyi bir değer. Patatesin çok bulunması konusunda haklısınız yine. Bu yüzden Applaws mama benim çok hoşuma gidiyor. Sizin de bir bakmanızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Ama N&D yine Applaws'tan basit karbonhidrat oranı hesaplamasında öne geçiyor. Applaws %21 karbonhidrata sahip yaklaşık.

@Palyaco proteinin kilo yapması bana biraz saçma geldi. Diğerlerinde de proteinden alamadığı kaloriyi zaten tahıldan, patatesten vb. alıyor.

Palyaco

Applaws kullandım kuzulu ve balıklı olanı balikligi yemedi kuzuluyu yedi ama tarihleri bu yıl sonu sade akvaryem saticisinda satiyor

Palyaco

Applaws in Kuzulu olanı çok iyiydi 400gr paketlerini aldım 25 TL akvaryem satıcısı balıklı olanida var yemedi ördekli var onuda sevmişti aslında memnundum ama bu yıl sonu mamaların tarihi yenisi gelip gelmice belli deyil

Mamaların yenisi Haziran ayında gelecekmiş.

Palyaco

Ozaman beklerim çünkü applaws güzeldi kedim sevmişti kuzulu ve ördekli olanı sırf tarihten dolayı almiyordum

MERQ

Applaws değişik bir marka, fazla supplement kullanmıyorlar, bazı yaş mamalarında hiç yok hatta, içerikleri diğer markalara göre yalın. Yüksek oranda kurutulmuş et iddiaları var ama beni düşündüren proteinin kaynağı. Bu markaya sonra detaylı bakacağım.

@MERQ Applaws firmasına sormuştum bu et kaynağını ve yenilemeyen bölümlerden ayrıştırıldığını, human-grade seviyesinde olduğunu söylediler.

@Palyaco açıkçası PrimaCat'e pek güvenim yok benim çok yaygın olmadığı için.

Palyaco

Evet pek yaygın deyil haklısınız ama içeriği çok iyiydi bide kedim hiçbir mamayı onun kadar sevmedi ama tuvalet kokusu yapması çok kotu aktif karbonlu kum kullandığım halde applaws da koku olmamisti