Kedi Çiftleştirme

Orkun60

Anket

ERKEK OLURSA EVET
(0 oy)
DİŞİ OLURSA EVET
(3 oy)
KESİNLİKLE HAYIR
(26 oy)
Toplam (29 oy)

Cins diye adlandırılan kedinizi yine cins değil diye adlandırılan kedi ile çiftleştirmek ister misiniz ?

4 CEVAP

sforselin

"Cins" diye adlandırılmayan kedimi "cins" olarak adlandırılan ya da adlandırılmayan bir kediyle çiftleştirmem. Çünkü ülkemizde sokak hayvanlarının halini farkındayım, görmezden gelmiyorum. Onların hayat şartlarını dolaylı ya da dolaysız zorlaştıracak hiçbir hamle yapmayacak kadar hayvanseverim.
Bunun yanında kedimin de hayatını hiçbir şekilde riske atmayacak kadar seviyorum onu. Ülkemizdeki "üretimhane"lerin sağlık koşulları doğru dürüst denetlenmiyor, tamamına yakınının hali içler acısı. Ne hayvanların genetik hastalıkları takip ediliyor, ne de uygun sayı, alan gibi konulara dikkat ediliyor. Böyle ortamlar da fip için cennet haliyle. Eşinin, dostunun kedisiyle çiftleştirmek isteyeni de hiç anlamıyorum. Bu konuda sıfır bilgiyle, kedilere hiçbir test yapmadan, hastalık geçmişlerini, genetik yatkınlıklarını bilmeden böyle işleri girişmek bence suç sayılmalı. Hiçbir hayvansever kedisini, köpeğini böyle bir riske, bilinmeze atmamalı.
Ne diyordum nerden nereye geldim bilmiyorum da, kedinizi çiftleştirme gibi bir isteğiniz varsa yapmayın. Sokaktakilere yazık, kedinize yazık. Yapmayın. Sokaktakileri biz kedililer düşünmeyeceksek kimse düşünmez. Hiçbirinin yuva hakkını çalmayın.

BuseDM

İnsanlar neden cins ayrımcılığı yapıyor bende anlamıyorum gerçekten hayvan seven insan cinsine şirinliğine bakmaz😓
(Herkes için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın)

diablerose

istemem. hastalik kapabilir cunku

Orkun60

Ben de sizler gibi düşünüyorum sadece mini bir anket yapıp görüşleri merak etmiştim. Teşekkür ederim...